Foto použito se souhlasem společnosti Nvidia

Nvidia nabídne prémiové přeplatné streamovacího výkonu, garantuje 120 FPS v rozlišení 1440p

Společnost Nvidia odhalila novou verzi své cloudové streamovací služby GeForce Now. Do samotného názvu přibylo slovo RTX 3080, které slibuje zlepšení grafických možností služby. Nvidia slibuje, že nový systém by měl mít dostatečný výkon pro streamování her v rozlišení 1440p při rychlosti až 120 snímků za vteřinu. Služba je poháněna novým herním superpočítačem s názvem GeForce Now SuperPod. Nvidia novou službu nabízí za 100 dolarů na šest měsíců, tedy přibližně dvojnásobnou cenu, co standartní služba.

SuperPod je podle Nvidia „nejvýkonnějším herním superpočítačem, jaký byl kdy postaven,“ dodává 39 200 TFLOPS výkonu. Jeho hardware obsahuje 11 477, 760 CUDA jader a 8 960 CPU jader. NVIDIA uvedla, že jednomu uživateli poskytne zážitek ekvivalentní 35 TFLOP tedy trojnásobku výkonu Xbox Series X. Tento výkon jde srovnat s PC s 8jádrovým CPU, 28GB DDR4-3200 RAM a PCI-GEN4 SSD.

Streamování by mělo při daném výkonu fungovat i ve 4K, zde ovšem Nvidia neuvádí garantovanou snímkovou frekvenci 120 FPS. 1440p bude novinka podporovat nejen u PC nebo Macu, ale také na mobilních zařízeních.

Provozovatel slibuje také latenci „click-to-pixel“ až 56 milisekund, a to díky trikům, jako je adaptivní synchronizace, která snižuje ukládání do vyrovnávací paměti, čímž údajně překonává ostatní služby, a dokonce i místní vyhrazené počítače.

Ve vybraných místech startuje služba GeForce Now RTX 3080 už dnes. Kdy a zda se dostane do ČR, zatím nevíme.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.