Foto: Nvidia

Nvidia oznámila další hry, které budou mít podporu DLSS 3

Na veletrhu CES 2023 společnost Nvidia oznámila, že očekávané střílečky Witchfire a Atomic Heart dostanou při uvedení na trh podporu DLSS 3. Nejedná se však o jediné tituly, které by měly podporovat tuto novou technologii. Podle předběžných informací by DLSS 3 měly podporovat i některé z připravovaných her, jako například Throne and Liberty, Warhaven a SuperPeople.

Technologie DLSS 3 (Deep Learning Super Sampling) byla oznámena již loni v září; využívá umělou inteligenci ke generování nových snímků mimo grafickou pipeline, což může hře přinést až čtyřnásobné zvýšení počtu snímků za sekundu. Nové snímky vytváří zpracováním aktuálních a předchozích snímků pomocí nového akcelerátoru Optical Flow řady RTX 40 pro generování snímků pomocí umělé inteligence.

Technologie DLSS je velmi užitečná pro hráče se slabšími herními sestavami. DLLS 3 dokáže u her náročných na procesor, jako je například Microsoft Flight Simulator, více než zdvojnásobit počet snímků za sekundu. V případě Microsoft Flight Simulatoru se podařilo navýšení z přibližně 60 snímků za sekundu na 135 snímků za sekundu, což je velmi působivé. Díky většímu počtu snímků za sekundu poté hry působí plynuleji.

Hry s DLSS 3 jsou zpětně kompatibilní, takže i hráči, kteří mají starší hardware RTX, mohou tuto technologii stále využívat. Společnost Nvidia očekává, že další velká aktualizace DLSS 3.0 vyjde později v tomto čtvrtletí.

Zdroj: www.pcgamer.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.