Zdroj: nvidianews.nvidia.com

Nvidia představila video demonstrující možnosti nové grafické karty

Nová generace grafických karet společnosti Nvidia s číslovkou tři na začátku slibuje velký přínos v oblasti herního výkonu. Hráči, kteří si novou generaci grafických karet zakoupí, by se tak měli dočkat skutečně plnohodnotného hraní ve 4K, a to i při vyšších snímkových frekvencích.

Společnost Nvidia tvrdí, že nová karta GeForce RTX 3080, jejíž cena se bude pohybovat okolo 20 000 Kč, by měla přinést dvojnásobný výkon oproti své předchůdkyni GeForce RTX 2080. Možnosti nových technologií demonstruje na pětiminutovém videu ze hry Doom Ethernal, které rozdíly mezi oběma kartami ukazuje přímo v herní praxi.

Vše je hráno na maximální detaily a v rozlišní 4K se zapnutým ukazatelem snímkování. Počet snímků za vteřinu ani v takto náročné hře příliš neklesá pod 100 FPS. Právě u rychlých kompetitivních her, kde musí být hráč rychlejší, než jeho soupeři, je vysoká snímková frekvence zásadní, zvlášť pokud hráči používají monitory s vyšší obnovovací frekvencí.

Velké hry, jako je třeba Doom nebo CoD bývají pro nové grafické karty speciálně odladěny (respektive ovladače grafických karet na ně). Otázkou zůstává, jak se bude novým grafikám dařit ve hrách jako PUBG, ke kterým nejsou uzpůsobené.

Karty by se měly objevit na trhu v polovině září a společnost Nvidia si od nich slibuje vítězství nad konkurencí AMD, respektive jejích kartami Radeon. Zástupci těchto grafických karet se objeví jako součást výbavy nových konzolí a měly by také podporvat technologii sledování paprsků.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.