Foto: Unsplash

Obliba Telegramu roste, překonal hranici 1 miliardy stažení v Obchodě Google Play

Aplikace Telegram slaví další úspěch – počet stažení v Obchodě Google Play totiž překročil hranici 1 miliardy. Růst zájmu o tuto komunikační platformu mezi uživateli neustále roste, zaznamenal však dva prudké skoky – první se objevil poté, co WhatsApp ohlásil změnu pravidel o sběru metadat uživatelů a druhý byl zaznamenán nedávno poté, co došlo k rozsáhlému výpadku služeb vlastněných Facebookem, jako jsou WhatsApp, Messenger a Instagram. Řadě uživatelů tak velmi pravděpodobně došla trpělivost.

Podle generálního ředitele Telegramu Pavla Durova měla aplikace na začátku roku 2021 více než 500 milionů aktivních uživatelů měsíčně. V současné době se ke službě připojilo dalších více než 70 milionů uživatelů.

Nicméně je samozřejmě potřeba upřesnit, že 1 miliarda stažení v Obchodě Play není přesné číslo. Určité procento uživatelů si totiž aplikaci stáhlo také z oficiálních webových stránek Telegramu. Každopádně zároveň je potřeba říci, že počet stažení pochopitelně neznamená počet uživatelů, kteří aplikaci pravidelně používají. I přesto však jde o velký úspěch.

Příklon uživatelů k Telegramu však může být dán i dalšími důvody. Tato aplikace totiž obsahuje řadu funkcí, které mnoha konkurenčním službám chybí – například včetně možnosti používat ji na více zařízeních současně. Pro srovnání – aplikace WhatsApp umožňuje přihlášení k účtu vždy pouze na jednom smartphonu.

Není proto těžké pochopit příklon řady uživatelů k Telegramu, který jim může nabídnout pravidelná vylepšení či zajímavé funkce, které u mnoha konkurenčních aplikací nenajdou.

Zdroj: 9to5google.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.