Foto: se svolením Epic Games

Odstartovala nová sezóna ve Fortnite, co přináší?

Nová sezóna ve Fortnite je tady. Jaké novinky si vývojářské studio Epic Games pro své fanoušky ve třetí kapitole druhé sezóny připravilo? Nová sezóna této dlouhodobě úspěšné battle royale hry se jmenuje Resistance. Pocity jsou zatím rozporuplné, protože druhá sezóna přináší do hry několik velkých změn.

Tou nejextrémnější je, že – alespoň prozatím – byl ze hry odstraněn jeden z jejích nejzajímavějších herních prvků – a to stavby. Ty pomocí záhadného tlačítka z herního světa vymazal Dr. Slone. Nicméně velmi pravděpodobně se hráčům možnost stavět zase vrátí (a to zhruba za týden).

Tento pro mnohé hráče drastický krok se Epic snaží vyvážit přidáním dalšího štítu (tzv. nadštítu), který zvýší účinnost obrany. Dále přibude kombinace rychlejšího sprintu a šplhání, která umožní pohyb podobající se parkouru, přibude také vzducholoď určená k prozkoumávání, nová vozidla (tanky) a také několik nových zbraní. Navíc hráči, kteří se v průběhu sezóny budou ochotni vzdát dostatku zlaťáků, získají řiditelnou verzi ikonického bojového autobusu, který nyní vypadá jako ten z Šíleného Maxe.

Kromě změn ve hře přidává battle pass pro novou sezónu také několik postav pro ty, kteří si jej zakoupí. Nejvýznamnější z nich je Doctor Strange. Mezi další nové tváře patří The Imagined či The Origin.

Ještě před oficiálním oznámením nové sezóny Epic uvedl, že výtěžek z Fortnite, který získá od 20. března do 3. dubna věnuje na podporu humanitární pomoci související s ruskou invazí na Ukrajinu.

Zdroj: theverge.com