Foto: Pxfuel

OLED iPad Pro od Applu bude možná vybaven čipem M4 a umělou inteligencí

Do události Apple iPad „Let Loose“ zbývá už jen něco málo přes týden a zvěsti, které události předcházejí, začínají být zajímavé. Podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg se očekávaný OLED iPad Pro možná neobjeví s novým čipem M3, jak jsme všichni očekávali, ale s novou generací čipů M4. V nedělním zpravodaji Power On Mark Gurman napsal, že „slyšel, že existuje velká pravděpodobnost“, že tomu tak bude. Podle Gurmana se bude jednat o předzvěst oficiálního vstupu společnosti Apple do oblasti umělé inteligence.

Domnívám se, že Apple bude tablet prezentovat jako své první zařízení skutečně poháněné umělou inteligencí – a že od té doby bude každý nový produkt propagovat jako zařízení s umělou inteligencí,“ napsal Gurman. Tímto by si Apple na akci 7. května připravil půdu pro to, aby se na červnové celosvětové vývojářské konferenci (Worldwide Developers Conference) mohl do umělé inteligence pustit naplno. To vše navazuje na Gurmanovy předchozí zprávy o tom, že Apple jedná se společnostmi OpenAI a Google o možném využití jejich technologií AI pro své nové funkce v iOS 18.

Očekává se také, že na prezentaci produktů „Let Loose“ budou představeny aktualizace iPadu Air a příslušenství k iPadu, jako je Magic Keyboard a Apple Pencil. Podle Gurmana může chystaná Apple Pencil zavést haptickou zpětnou vazbu.

Zdroj: engadget.com