Foto: Unsplash

OnePlus 10 se pochlubí nejnovějším čipsetem Snapdragon 8 Gen 1

Společnost Qualcomm představila 30. listopadu nejnovější čipset Snapdragon 8 Gen 1. Celá řada společností se přitom nechala slyšet, že právě tento špičkový procesor bude pohánět jejich nejnovější vlajkové lodě. Xiaomi, Realme, Oppo či Motorola potvrdily, že budou mezi prvními výrobci, kteří Snapdragon 8 Gen 1 ve svých zařízeních použijí.

Ve čtvrtek totéž potvrdil i generální ředitel společnosti OnePlus Pete Lau, který uvedl, že i jeho společnost příští zařízení vybaví tímto nejnovějším čipsetem. Tuto informaci potvrdil na Weibo.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 se může pochlubit 4nm technologií, která přináší řadu vylepšení, a to jak v oblasti výkonu 5G či umělé inteligence, tak i lepší herní možnosti, rychlejší Wi-Fi a mnoho dalšího.

To, že společnost OnePlus osadí svoje nové vlajkové zařízení nejnovějším čipsetem od Qualcommu, přitom není příliš překvapivé, protože již od svého uvedení na trh se zaměřuje na nejnovější a nejlepší komponenty pro mobilní zařízení. Společnost se navíc v posledních letech přeorientovala na vytváření prémiovějších a dražších zařízení.

Nadcházející modely OnePlus 10 a OnePlus 10 Pro budou velmi pravděpodobně vybaveny vylepšenými komponenty, mezi které patří právě Snapdragon 8 Gen 1. Dočkat bychom se u nich však měli také vylepšených zadních fotoaparátů a dalších novinek. Prozatím se zdá, že nová řada OnePlus 10 bude představena někdy v prvním nebo druhém čtvrtletí příštího roku.

Zdroj: pocketnow.com