Foto: Freepik

OpenAI spolupracuje s Arizonskou státní univerzitou na využití ChatGPT při výuce

Arizona State University (ASU) a OpenAI oznámily partnerství, jehož cílem je zavést ChatGPT do učeben univerzity.

V tiskové zprávě Arizonská univerzita uvedla, že se chce zaměřit na „tři klíčové oblasti”, v nichž může ChatGPT Enterprise využít. A sice „zvýšení úspěšnosti studentů, vytváření nových oblastí pro inovativní výzkum a zefektivnění organizačních procesů”.

Zástupce ředitele pro informace ASU Kyle Bowen řekl serveru The Verge: „Naše fakulty a zaměstnanci již ChatGPT používali a po spuštění ChatGPT Enterprise, který pro nás vyřešil mnoho obav o bezpečnost, jsme se domnívali, že má smysl se spojit s OpenAI.” Dodal, že členové fakulty ASU, z nichž někteří mají odborné znalosti v oblasti AI, pomohou koordinovat používání generativní AI na univerzitě.

Univerzita začne od února přijímat návrhy projektů od vyučujících a studentů, které budou ChatGPT využívat. Anne Jonesová, prorektorka pro vysokoškolské vzdělávání, v rozhovoru uvedla, že někteří profesoři již generativní umělou inteligenci ve svých hodinách používají. Zmínila některé vyučovací hodiny kompozice, které využívají umělou inteligenci ke zlepšení psaní, a hodiny žurnalistiky, které využívají platformy AI k tvorbě multimediálních příběhů. Možná se najde i prostor pro chatboty, kteří budou fungovat jako soukromí učitelé na doučování pro studenty ASU, řekla Jonesová.

Jonesová a Bowen tvrdí, že univerzity mohou nabízet živé testovací prostředí, ve kterém lze využít mnoho možností generativní umělé inteligence. V loňském roce zahájila ASU program akcelerátoru AI, který sdružuje výzkumné pracovníky a inženýry, aby společně vytvářeli služby využívající AI. Univerzita také začala nabízet inženýrské kurzy na podporu gramotnosti v oblasti AI.

Jedná se o první partnerství mezi OpenAI a vzdělávací institucí. Společnost pomalu začíná navazovat spolupráci s dalšími veřejně prospěšnými organizacemi.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.