Foto: Unsplash

Panasonic odložil výrobu nové generace baterií Tesla

Společnost Panasonic uvedla, že nebude schopna zahájit sériovou výrobu svých bateriových článků 4680 pro Teslu v březnu 2024, což byl původně plánovaný termín.

Odklad ale nebude velký. Podle agentury Reuters společnost masovou výrobu baterií započne mezi dubnem a zářím 2024, aby měla dostatek času na zlepšení jejich výkonu. „Zahájení hromadné výroby bylo přeloženo, abychom zavedli opatření na zlepšení výkonu, která dále zvýší konkurenceschopnost,“ prozradila společnost ve své zprávě.

Formát baterie 4680 má potenciál zvýšit dojezd elektromobilů o více než 15 %. Podle Nikkei by novinka mohla prodloužit dojezd Modelu S ze 650 km na jedno nabití na přibližně 750 km. Není ale jasné, co Panasonic míní zavedením „opatření na zlepšení výkonu“ a zda by to vedlo k ještě delším dojezdovým kapacitám elektromobilů.

Společnost Tesla vyrábí vlastní baterie ve svém závodě ve Fremontu v Kalifornii a v texaské továrně Gigafactory, přičemž se očekává, že v druhé jmenované továrně bude výroba navyšována. Společnost je však stále závislá na svých partnerských výrobcích, mezi něž patří i Panasonic, aby byla schopna pokrýt své potřeby v oblasti baterií. V současné době Tesla používá články typu 4680 pro základní vozy Model Y vyráběné v Gigafactory Texas. Společnost jimi plánuje vybavit i další svá vozidla, včetně modelu Cybertruck, který se začne sériově vyrábět v roce 2024.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.