Panasonic představil dvě Full-Frame bezzrcadlovky

Společnost Panasonic představila světu na tiskové konferenci ve španělské Barceloně své dvě nové bezzrcadlovky s formátem čipu Full-Frame. O záměru Panasonicu vydat plnoformátový Lumix se odborná veřejnost poprvé dozvěděla na podzimním veletrhu Photokina a nyní se dočkala modelů nesoucích označení LUMIX S1 a LUMIX S1R. Fotoaparáty od Panasonicu v sobě kombinují vlastnosti kvalitních fotoaparátů a profesionálních kamer a ani v případě nových modelů tomu nebude jinak.

Největším rozdílem u obou fotoaparátů je použitý čip – Lumix S1R dokáže zaznamenat fotografie v rozlišení bezkonkurenčních 47.3 MP, zatímco model S1 v „pouhých“ 24,2 MP. Oba modely disponují pětiosým optickým stabilizátorem, jenž účinně kompenzuje chvění přístroje a umožňuje fotografovat z ruky s časem o 5,5 EV delším než bez stabilizace. Stejný je také systém ostření založený na propojení metody porovnávání kontrastu, DFD technologie a schopnostech obrazového procesoru Venus Engine. Ostření navíc pomáhá umělá inteligence.

Oba modely jsou vybaveny OLED hledáčkem s rozlišením 5,76 MP s obnovovací frekvencí 120 fps a prodlevou 0,005 vteřiny. Chybět nemůže ani velký dotykový displej s úhlopříčkou 8,2 cm s rozlišením 2,1 MP.

Jak jsme psali v úvodu, přístroje značky Lumix v sobě kombinují možnosti fotoaparátů a digitálních kamer. Jak model L1, tak L1R dokáží natáčet v rozlišení 4K s rychlostí až 60 p. Funkce High Speed Video umožňuje 2x zpomalený pohyb při 60 fps ve 4K, případně až 6x zpomalení ve Full-HD s frekvencí až 180 fps.

Panasonic si pro své nové fotoaparáty připravil také novou sadu objektivů Lumix S s bajonetovým systémem L-Mount. Nejširší uplatnění nalezne model LUMIX S 24-105 mm F4. Pro sportovní fotografy a milovníky přírody je určený objektiv s dlouhým ohniskem LUMIX S PRO 70-200 mm F4. Vlajkovou lodí je potom LUMIX S PRO 50 mm F1,4, který dle výrobce dodá nejvyšší kvalitu, stabilní ostrost i vysoký kontrast, a to i při minimálních clonových číslech.

Zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.