Zdroj: mafiagame.com

Petr Rychlý potvrdil, že v remaku hry Mafia propůjčí hlas Paulímu

Podobu chystaného remaku hry Mafie už známe, co je však zatím zahaleno rouškou tajemství, je obsazení dabingových rolí. To, že bude hra skutečně mluvit česky, víme už nějakou dobu (a mnohé to překvapilo). Původní dabing Mafie je vrcholem českého herního dabingu a pro mnohé hráče byl klíčovou součástí herního zážitku. Otázkou je, jakou bude mít podobu v případě remaku.

Minulý týden se na Instagramu objevilo video, v němž herec Libor Hruška potvrdil, že se bude podílet na dabingu nové Mafie. Toto video svým způsobem odpovědělo na otázku, zda budou novou verzi hry alespoň z části dabovat původní herci.

Někteří nedočkaví fanoušci začali v souvislosti s tím oslovovat některé herce z původní hry a Petr Rychlý jejich tlak nevydržel a na svém Instagramu přiznal, že na nové Mafii skutečně pracuje a že si opět zopakuje roli parťáka Paulího, který je průvodcem děje celé hry.

https://www.instagram.com/p/CBbE9lgn_8s/?utm_source=ig_embed
Zdroj: instagram.com/petr_rychly/

Na dabingu se podle dostupných informacích stále ještě pracuje, a to je i důvod, proč jsme českou verzi traileru hry viděli pouze s titulky a anglickými hlasy. Otázkou samozřejmě zůstává, kdo budou ostatní účinkující a především, kdo v hlavní roli Tomyho Angela nahradí bravurního Marka Vašuta (pokud tedy nahrazen bude).

Dabing počítačových her do češtiny navazuje na tradici české filmové dabingové školy, která patřila k nejlepším na světě. Česky mluvené hry zažívaly největší boom od konce devadestárých let přibližně do roku 2008. Nejčastěji jsme se mohli setkat s dabingem adventur, objevil se však i případ RPG (Zaklínač) nebo strategie (Warcraft III). Mafie však byla díky své filmovosti unikátní především v tom, že dokázala skloubit propracovaný (místy až filmový) příběh s dynamickou hratelností.

Zdroj: instagram.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.