Zdroj: en.wikipedia.org

Philips ukončí podporu první generace ovládacího prvku Hue Bridge

Žárovky Philips Hue patří mezi nejpopulárnější prvky chytré domácnosti. Jejich výhodou je cenová dostupnost. Mnoho uživatelů, kteří si chtěli vyzkoušet, jak by mohla vypadat domácnost budoucnosti, proto sáhla právě po nich. Součástí systémů žárovek Hue je také centrální ovládací prvek Hue Bridge, díky němuž se mohou chytré žárovky připojovat k internetu a využívat služby virtuálních asistentů.

A éra první generace toho zařízení se rychle chýlí ke konci. Společnost Philips totiž oficiálně oznámila, že první generace toho zařízení ztratí podporu a s ní i možnost připojení k internetu. Stane se tak 30. dubna a od té doby se Hue Bridge V1 již nedočká nových aktualizací, jeho majitelé jej tak budou moci používat pouze ve velmi omezeném režimu.

O tom že Hue Bridge v1 ztratí podporu svého výrobce, informovala společnost Philips už v loňském roce. Šlo však o natolik významný krok, že jej Philips odložil. Bez zařízení Hue Bridge V1 ztratí většina žárovek z rodiny Hue svoji „chytrost“.

První generace Hue Bridge byla vyráběna od roku 2012 a v roce 2015 ji nahradila druhá generace Hue Bridge V2. Druhé generace by se přitom chystaná změna nijak dotknout neměla. Hue Bridge V1 využívá podle zprávy zveřejněné společností Philips už velmi málo uživatelů a chybí zdroje na udržování toho zařízení v aktuální verzi.

Na svém Twitteru Philips také ubezpečuje majitele Hue Bridge V2, že ukončení podpory jejich zařízení není na pořadu dne. Dodává také, že v současnosti nepracuje na vývoji třetí generace tohoto zařízení a bude pokračovat v plné podpoře a rozvoji funkcí Hue Bridge V2.

Zdroj: cnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.