Foto: se svolením Adobe

Photoshop získal novou funkci pro úpravu fotografií pomocí generativní umělé inteligence

Generativní umělá inteligence se stává nedílnou součástí technologického světa a bylo jen otázkou času, kdy se objeví v ikonickém nástroji pro úpravu fotografií Photoshopu. Společnost Adobe oznámila, že právě do tohoto softwaru ještě letos přibude nová funkce Generative Fill. Společnost slibuje doslova kouzelný způsob práce, jelikož funkce založená na technologii Firefly umožní přidávat, odstraňovat a rozšiřovat vizuální obsah na základě textových pokynů v přirozeném jazyce.

Generative Fill od Adobe se podobá tzv. inpaintingu (generování obsahu v rámci části obrazu) a outpaintingu (generovaný obsah přesahující hranice obrazu) v DALL-E 2. Jestliže chcete na pořízené fotografii například vymalovat oblohu, aby vypadala surrealisticky, vyberte tuto oblast a AI zadáte například: „surrealistická obloha s nezvyklými barvami“. Pokud jste pořídili fotografii, u které si přejete, aby měla širší poměr stran, můžete vybrat oblast mimo ni a pokynem rozšířit scenérii. Rozšíření fotografie přitom odpovídá původní perspektivě, osvětlení a celkovému stylu, což umožní radikálně měnit obrázky s minimem práce.

Co se týče etické otázky, Adobe tvrdí, že její současný AI model se učí pouze z obrázků Adobe Stock a dalšího veřejně dostupného obsahu, který nepodléhá autorským právům. Kromě toho budou v rámci iniciativy Adobe Content Credentials obrázky s umělou inteligencí vytvořené ve Photoshopu opatřeny neviditelným digitálním podpisem označujícím, zda je vytvořil člověk, nebo zda jde o produkt umělé inteligence.

Generative Fill je již nyní k dispozici v betaverzi desktopové verze aplikace Photoshop. Společnost Adobe dodala, že funkce bude časem dostupná pro všechny uživatele.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.