Foto: se svolením Sony

PlayStation Portal bude uveden na trh příští týden

Již několik měsíců kolují nejrůznější dohady o datu vydání chystaného zařízení Sony PlayStation Portal, na něž bude možné streamovat pomocí funkce Remote Play hry z PS 5. Novinka se bude prodávat za 199,99 dolarů. Je možné, že se PlayStation Portal vyprodá stejně rychle jako PlayStation 5 při svém prvním vydání, což je možná důvod, proč Sony v současné době omezuje objednávky na jeden kus na zákazníka.

PlayStation Portal je kapesní zařízení, které se může vzdáleně připojit k systému PS5 přes Wi-Fi. Díky tomu bude možné na osmipalcovém LCD displeji Portalu streamovat předinstalované hry pro PS5, které běží v rozlišení až 1080p a při 60 snímcích za sekundu. Zařízení je také vybaveno ovladači na obou stranách, které připomínají bezdrátový ovladač DualSense od společnosti Sony pro PS5.

Portal bohužel nepodporuje Bluetooth, což znamená, že k němu nebude možné připojit bezdrátová sluchátka. Disponuje však vlastní bezdrátovou technologií PlayStation Link společnosti Sony, která umožní připojení k očekávaným sluchátkům Pulse Explore a náhlavní soupravě Pulse Elite. K dispozici je ale také 3,5mm konektor.

V tuto chvíli je PlayStation Portal k dispozici k předobjednání pouze ve vybraných regionech, včetně USA, Velké Británie, Francie, Belgie, Kanady a Japonska. V České republice a na Slovensku bude k dispozici později.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.