Foto: Pxfuel

Po ransomwarovém útoku bude definitivně uzavřena americká vysoká škola

Americká vysoká škola Lincoln College oznámila, že v důsledku ransomwarového útoku bude definitivně uzavřena. Škola uvedla, že potíže vyvolaly již dopady pandemie covidu-19, ale až kybernetický útok se stal pro školu osudným.

Lincoln College bude trvale uzavřena od 13. května 2022. Jak uvádí NBC News, jedná se o vůbec první americkou vysokou školu nebo univerzitu, která byla uzavřena kvůli ransomwarovému útoku.

Vedení školy uvedlo, že na podzim roku 2019 dokonce měli rekordní počet studentů. Nicméně právě pandemie způsobila značný pokles počtu studentů (přičemž někteří studenti se rozhodli studium odložit nebo přerušit). Tyto skutečnosti se podle vysoké školy projevily na její finanční situaci.

Loni v prosinci Lincoln College zasáhl kybernetický útok, který „zmařil přijímací zkoušky a ztížil přístup ke všem institucionálním údajům, což vytvořilo nejasný obraz o zápisu na podzim 2022. Všechny systémy potřebné pro přijetí i udržení studentů a získávání finančních prostředků se staly nefunkčními,“ uvedla vysoká škola v prohlášení zveřejněném na své domovské stránce. „Naštěstí nebyly odhaleny žádné osobní identifikační údaje. Po obnovení v březnu 2022 se ukázalo, že škola nemá dostatek studentů a potřebuje finanční dar nebo nové partnerství, aby se udržela i po skončení aktuálního semestru.“

Pokud se tedy na poslední chvíli nestane zázrak, 157 let stará instituce bude uzavřena. Co se týče stávajících studentů, Lincoln College uvedla, že jim pomůže přestoupit na jinou vysokou školu.

Lincoln College přitom není jedinou vzdělávací institucí, kterou v posledních několika letech napadli hackeři. Kromě škol se ale útočníci s ransomwarem zaměřují také na nemocnice či herní studia.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.