Podle arizonské žalobkyně není Uber trestně odpovědný za loňskou smrtelnou nehodu způsobenou jeho autonomním vozidlem

Podle žalobkyně z arizonského okresu Yavapai County Sheily Sullivanové Polkové nenese Uber trestní zodpovědnost za loňskou smrtelnou nehodu způsobenou ve městě Tempe jeho testovaným samořízeným SUV značky Volvo. Obětí se stala 49letá Elaine Herzbergová, která v inkriminované době přecházela s kolem ulici.

Polková v dopise určeném vedoucímu právníkovi pro arizonský okres Maricopa County Billu Montgomerymu nicméně též uvádí, že tu stále zůstávají nezodpovězené otázky týkající se toho, co mohl operátor vozu Rafael Vasquez před nehodou vidět (k incidentu došlo v noci), a že video zachycující nehodu „události, které se odehrály, pravděpodobně nevykresluje přesně“. Doporučila proto policii z Tempe, aby si nechala vypracovat znalecký posudek o tom, co měl Vasquez těsně před srážkou vidět – s ohledem na rychlost vozu, světelné podmínky a další „relevantní faktory“.

S ohledem na výsledky vyšetřování jejího úřadu se podle ní nyní mohou úřady okresu Maricopa County bez omezení pustit do vyšetřování toho, zda za nehodu může Vasquezova nedbalost.

Uber se loni s rodinou pozůstalé finančně vyrovnal, částka však nebyla zveřejněna. Kromě toho upravil své bezpečnostní protokoly, propustil 100 operátorů a nahradil je 55 „specialisty na tuto misi“ a až do prosince pozastavil testování autonomních vozidel.

 

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.