Foto: Unsplash

Podrobný pohled na náhlavní soupravu Meta Quest Pro unikl měsíc před oficiálním uvedením na trh

Náhlavní souprava Meta Quest Pro se má na trh dostat příští měsíc, nicméně se zdá, že uniklo video, jež ji ukazuje v celé své kráse. Toto video (ke zhlédnutí v odkazu na konci tohoto článku) původně na Facebooku zveřejnil Ramiro Cardenas, který také prozradil, že několik těchto zařízení s označením „inženýrské vzorky“ objevil v hotelovém pokoji.

Totéž video na Twitteru později zveřejnil také bezpečnostní expert Kevin Beaumont. Můžeme si všimnout, že v něm Cardenas ukazuje černou náhlavní soupravu se třemi kamerami na přední straně, která se výrazně podobá náhlavní soupravě Project Cambria (tedy spíše těm několika málo ukázkám, které jsme dosud mohli spatřit). Video zároveň odhaluje podobu ovladačů.

Zdroj: Kevin Beaumont

Na obalu náhlavní soupravy je uvedeno Meta Quest Pro spolu s nálepkou „Není určeno k dalšímu prodeji – technický vzorek“. Na obalu najdeme také obrázky náhlavní soupravy a jejích ovladačů. Již dříve si přitom agentura Bloomberg v kódu Meta Quest Pro všimla názvu „Meta Quest Pro“. Zdá se tedy, že jde o končené označení.

Mark Zuckerberg sliboval u modelu Quest Pro vyšší třídu virtuální reality s náhlavní soupravou bez kabelů. Naznačil, že by mohla mít další senzory, díky nimž by ji bylo možné používat i pro jiné činnosti, než je jen hraní her (headset bude například umět sledovat pohyby očí a obličej). „Je to úžasné pro hraní her, ale nejen pro ně,“ uvedl Zuckerberg.

Zdroj: engadget.com