Pokémon: Detektiv Pikachu je nejvýnosnějším filmem podle hry v historii

Pokémon: Detektiv Pikachu se stal nejvýnosnějším filmem podle hry v historii. Od svého květnového uvedení v kinech vydělal po celém světě 436 mil. dolarů a překonal tak tři roky starý snímek Warcraft: První střet, který na tržbách zaznamenal o tři miliony méně.

Filmový hit vydělal v USA a Kanadě (ke 14. červenci) 143,3 mil. dolarů a v zahraničí (k 7. červenci) v přepočtu 286 mil. dolarů. Je již také nejlépe hodnocenou filmovou adaptací hry na  známém webu Rotten Tomatoes (má zde skóre 67 %; na druhém místě je s 52 procenty loňský Tomb Raider a na třetím se stejným hodnocením též loňský Rampage Ničitelé).

Snímek natočil režisér Rob Letterman, který předtím režíroval např. filmy Příběh žraloka nebo Monstra vs. Vetřelci. Na scénáři se podíleli scénáristé, kteří předtím pracovali na snímcích jako Strážci Galaxie, Kong: Ostrov lebek či Jurský svět.

Vizuální efekty měla na starosti společnost Motion Picture Company, která byla za deset svých předchozích filmů nominována na Oskara. U snímků Pí a jeho život a Kniha džunglí nominaci proměnila.

 

Zdroj: news.yahoo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.