Zdroj: unsplash.com

Pověsti se potvrdily, Apple chystá představení nových počítačů Mac a sluchátek AirPod

Letošní podzim je pro fanoušky produktů Apple skvělým obdobím. Po poměrně bohaté zářijové show, kde se kromě nových iPhonů dočkali i představení nové generace tabletů, se chystá další akce, tentokrát zaměřená na počítače Mac. Proběhnout by dle oficiálních pozvánek měla už 18. října. Očekává se, že v rámci ní bude na trh uvedena dvojice nových MacBooků spolu s vylepšenou verzí Macu Mini a také dvojice sluchátek AirPod.

Jak bývá u Applu zvykem, i tato akce má své motto, a tím je slovo Unleashed. Provázet jej bude grafika, kterou na svém twitterovém účtu představil marketingový ředitel společnosti Apple Greg Joswiaka. Grafika by mohla odkazovat k technologii mini LED, o níž se spekuluje, že by se u nových Maců mohla objevit.

Ačkoliv nevíme, co přesně Apple připravuje, můžeme se alespoň základně orientovat podle uniklých zpráv. Asi největší pokrok by měla přinést nová verze ARM procesoru M1X přímo z dílny společnosti Apple. Ten by měl přinést v porovnání se svým předchůdcem zvýšení výkonu, a to díky upravené architektuře s více jádry. Projevit by se to mělo v oblasti grafiky i výpočetního výkonu. Tyto procesory by se měly objevit jak ve velkých počítačích, tak v menší variantě Mac Mini.

Velkým lákadlem bude také dvojice nových sluchátek AirPod. Ty by měly dle dostupných informací mít lehce pozměněný design – přesněji tedy kratší nožičku. V čem se od sebe budou modely lišit, zatím přesně nevíme.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.