Foto: se svolením Calligram Studio

Pravděpodobně nejhezčí detektivní hra všech dob Phoenix Springs vyjde 16. září

Phoenix Springs je point-and-click detektivní hra, která vypadá jako obálka sci-fi románu z poloviny minulého století. Je plná tajemství a živé neo-noirové estetiky. Sleduje příběh reportérky Iris Dormer, která pátrá po svém bratrovi Leovi v tajemné komunitě v srdci pouštní oázy. Jedná se o náročnou logickou hru s minimálním uživatelským rozhraním, přičemž inventář Iris je navržen tak, aby se plnil spíše mentálními poznámkami než fyzickými předměty, což hráče nutí k tréninku abstraktního myšlení.

Po vizuální stránce není žádná jiná hra jako Phoenix Springs. Mísí se v ní 2D a 3D animace a tvoří ji ručně kreslené scény s těžkými stíny a tlumenou zelenou barvou s jasnými nádechy žluté a červené. Hra vypadá staře i nově zároveň a pro fanoušky logických her jde o jeden z nejzajímavějších titulů, které letos vyjdou.

Hru Phoenix Springs vyvíjí a vydává Calligram, čtyřčlenný umělecký kolektiv se sídlem v Londýně. Calligram pro hru v roce 2017 spustil Kickstarter a úspěšně vybral více než 10 000 euro. Za posledních sedm let navíc získal Calligram získal několik prestižních ocenění a nominací.

Phoenix Springs se na Steamu objeví 16. září letošního roku.

Zdroj: engadget.com