Foto: Gage Skidmore by Flicker

Právníci potvrdili smrt Johna McAfee

Jeden z nejbarvitějších a také nejkontroverznějších životních příběhů spojený s technologiemi tento týden skončil. Ve své cele v Barceloně byl nalezen mrtvý John McAfee. Jeho jméno je známé téměř každému uživateli PC, který někdy instaloval nějaký sharewarový program. McAfee Antivirus patří mezi velmi agresivní programy, které se dostanou do PC spolu s jiným nesouvisejícím softwarem nebo ovladačem hardwaru. Vše je přitom naprosto legální. Každý, kdo se o technologie zajímá víc, ví, že příběh tohoto muže je daleko barvitější a rozhodně neobsahuje jen otravný antivirový program.

John McAfee s byl počítačový programátor, který v devadesátých letech začal pod svou značkou jako první prodávat komerční antivirový systém. Tato společnost (stejně jako mnoho jiných) se stala obětí finanční krize. Společnost McAfee tak v roce 2011 změnila majitele a odkoupila ji společnost Intel.

Po roce 2010 se stal McAfee propagátorem kryptoměn, podle interních zdrojů si nechával za jeden tweet na jejich podporu platit až 100 tisíc dolarů. Stal se také vedoucí osobností Liberální strany USA a ze své pozice dvakrát kandidoval na amerického prezidenta.

McAfee měl také řadu problémů se zákonem. Ze svého domova v Belize se vrátil do USA poté, co měl být vyslechnut ohledně vraždy svého souseda. Tamní policie jej také vinila z držení zbraní a drog. 6. října 2020 byl McAfee ve Španělsku zatknut na základě mezinárodního zatykače USA. Byl obviněn z rozsáhlých daňových úniků a finančních machinací. Právě vydání do USA bylo zřejmě důvodem, proč ve své cele spáchal sebevraždu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.