Foto: se svolením Apple

Předobjednání Apple Vision Pro vyžaduje skenování obličeje

Předobjednávky náhlavní soupravy Vision Pro, které startují 19. ledna, zájemci budou muset naskenovat svůj obličej iPhonem nebo iPadem pomocí Face ID. O tomto kroku nyní informovala společnost Apple. Skenování obličeje je nutné kvůli tomu, aby zájemcům náhlavní souprava přesně padla. Dodávky budou zahájeny po uvedení na trh 2. února. Američtí zákazníci si budou moci náhlavní soupravu zakoupit na webu apple.com, v aplikaci Apple Store a v maloobchodních prodejnách Apple Store.

Společnost Apple uvedla, že k tomu, aby kupující mohli provést skenování obličeje, bude zapotřebí nejnovější verze aplikace Apple Store. Pro uživatele, kteří nosí brýle, bude navíc k dispozici možnost přidat do náhlavní soupravy čočky, které brýle nahradí. Apple uvádí, že pro získání čoček za příplatek, které poskytuje jeho partner Zeiss, budou muset nakupující při předobjednávce náhlavní soupravy sdílet aktualizovaný oficiální doklad o předpisu.

Souprava Vision Pro, která byla poprvé oznámena na konferenci WWDC 2023, bude poskytovat více než jen VR obrazovku a reproduktorový systém pro sledování filmů a hraní her, nakonec bude fungovat jako nástroj, který bude propojovat přátele v Horizon Worlds.

Možnost volně se pohybovat po virtuálním světě s integrovaným herním programem vyrobeným společností Meta posune hranice toho, co představují moderní sociální sítě a online hry. Vision Pro také vytvoří široké možnosti pro vývojáře, kteří budou moci vytvářet zajímavé aplikace.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.