Předseda Federální komise pro komunikaci nepřijede podruhé za sebou na CES

Již druhým rokem se bude muset veletrh CES obejít bez návštěvy předsedy Federální komise pro komunikaci Ajita Paie. Ten svou účast zrušil jen několik dní před začátkem veletrhu. Hlavním důvodem přitom byla, podle serveru Politico Pro, politická krize vyvolaná sporem prezidenta Donalda Trumpa a Kongresu, který po podzimních volbách ovládla demokratická strana. Kvůli této krizi nebyl schválen rozpočet na platy federálních zaměstnanců, včetně Ajita Paie.

Pai se měl účastnit jak veletrhu samotného, tak souběžně probíhající konference. Během ní měl odpovídat na otázky moderátora Garyho Shapira z Asociace spotřebitelských technologií.

Spolu s Paiem nedorazí ani komisař Brendan Carr. Ten měl komisi a de facto i veřejný zájem občanů USA zastupovat na schůzce u kulatého stolu, kde měl se zástupci největších technologických gigantů diskutovat o tématech, jako je zavádění sítí 5G nebo ochrana soukromí uživatelů.

V loňském roce Pai na CES nepřicestoval z důvodů několika výhrůžek, v nichž ho pisatel varoval, že se mu chystá ublížit. Stalo se tak krátce po zrušení zákona o neutralitě sítě, který byl velmi ožehavým tématem.

Komise FCC je v současnosti vzhledem k dění na politické scéně paralyzovaná a od středy nepracuje. Ačkoliv Kongres včera rozpočtový balíček pro federální zaměstnance schválil, odmítá jej Donald Trump podepsat, pokud spolu s ním nebude schválen rozpočet na stavbu bezpečnostní zdi na hranici mezi USA a Mexikem.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.