Foto: Unsplash

Přepracovaná aplikace Microsoft Teams je rychlejší a méně náročná na paměť

Microsoft přepracoval aplikaci Teams, aby byla rychlejší a snazší na používání. Rychlost by se měla zvýšit až dvojnásobně, spuštění programu a připojení k videohovorům zabere o polovinu méně času. Přepracovaná aplikace také nabízí plynulejší posouvání a eliminuje používání zástupných prostředků. Microsoft zároveň uvádí, že nový Teams využívá o polovinu méně paměti.

Kromě toho došlo k přepracování rozhraní tak, aby se snížil počet kliknutí potřebných k provádění činností, jako je správa oznámení, vyhledávání informací či organizace kanálů. Microsoft zdokonalil také systémy ověřování, synchronizace a upozornění, díky čemuž je snazší přecházet mezi různými účty.

Nové Teams budou navíc podporovat funkce umělé inteligence. Jednou z prvních je například funkce Copilot, která nabídne generaci automatických shrnutí. Rychle přibývat budou i další. „Využijeme AI k tomu, abychom vás informovali o tom, co se stalo předtím, než jste se připojili ke schůzce nebo chatu, a odpovíme na vaše otázky, a to vše v průběhu diskuse,“ uvedla společnost. „Teprve začínáme poznávat potenciál AI uvnitř Teams a v budoucnu se s vámi podělíme o mnoho dalších informací.“

Blog Microsoftu nicméně nezmiňuje 3D avatary, které společnost testuje již více než rok. Dostupní by měli být v průběhu května, lze proto očekávat, že budou také součástí nového prostředí Teams.

Veřejný náhled nového prostředí Teams je dostupný již nyní, přičemž všeobecná dostupnost bude následovat v průběhu tohoto roku. Do konce roku 2023 by se měl objevit také náhled pro počítače Mac. Pokud vaše firma používá službu Teams, bude vás muset oddělení IT do náhledu přihlásit, abyste si mohli nové prostředí vyzkoušet. Mezi starou i novou verzí přitom bude možné libovolně přepínat.

Zdroj: engadget.com