Foto: Unsplash

Problémy s dodávkami PS5 přetrvávají, Sony vykázalo nízké tržby

Poslední čtvrtletí bývá nejen pro technologické společnosti obvykle velmi ziskové, a to samozřejmě díky období Vánoc. Neplatí to však absolutně. Společnost Sony například v posledním čtvrtletí prodala zhruba jen 3,9 milionu konzolí PlayStation 5, což sice znamená mírný nárůst oproti předchozímu čtvrtletí (kdy bylo prodáno 3,3 milionu kusů), pokud však vezmeme v potaz počet konzolí k 31. prosinci 2021 (kterých bylo prodáno celkem 17,3 milionu kusů) a srovnáme je s rokem 2020, vyjde nám, že Sony prodala o tři miliony konzolí méně, než se podařilo ve stejném období po uvedení PlayStationu 4 na trh.

Problém není v nedostatečné poptávce, ale v problémech, které postihly globální dodavatelský řetězec. A tak zatímco PS4 bylo možné na pultech obchodů snadno najít, PS5 je jako šafránu. PlayStation je nyní přitom nejdůležitější samostatnou divizí společnosti Sony, která tvoří více než čtvrtinu celkových příjmů společnosti a téměř čtvrtinu jejího provozního zisku. Sony nicméně nižší prodeje očekávala, a snížila proto svoji prognózu celoročních tržeb z her v roce 2021 o 6 % na 2,73 bilionu jenů.

Dalším důležitým divizím se však dařilo. Například divize obrazových snímačů společnosti Sony zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 22 % na 57,8 miliardy jenů. Společnost uvedla, že ke skokovému nárůstu tržeb přispěl vyšší prodej obrazových snímačů pro fotoaparáty chytrých telefonů, z nichž větší část tvořily prémiové produkty.

Velký nárůst tržeb zaznamenala také filmová divize, která meziročně vyskočila o 141 % na 461,2 miliardy jenů. Asi nejvýrazněji k vysokým tržbám přispěly filmy Spider-Man: Bez domova a Venom 2: Carnage.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.