Profi hráč Fortnitu podváděl během běžné hry, dostal doživotní zákaz hraní

Cheaty provázely hraní počítačových her od jeho samotných začátků, avšak s přechodem na hru ve více hráčích se staly více sofistikované. Navíc jejich použitím kazí uživatel radost z hraní nejen sám sobě, ale i ostatním hráčům, a proto je třeba proti takovému jednání bojovat. Jedním z takových podvodníků je i FaZe Jarvis z Velké Británie jehož doménou je nejoblíbenější hra světa Fortnite.

FaZe Jarvis patřil dokonce mezi profesionální hráče Fortnitu a byl členem uznávaného týmu FaZe Clan a některé jeho streamy měly více než 2 miliony diváků. V nedávné době zveřejnil na svých kanálech video z nesoutěžního hraní v němž používal populární cheatovací nástroj, který umožňuje téměř bezchybnou střelbu bez toho, aby se musel hráč obtěžovat s mířením.

Za toto chování byl nemilosrdně potrestán přímo společností Epic, která hru vydala a provozuje. Za závažné porušení herních pravidel mu byl udělen doživotní zákaz hraní hry Fortnite. FaZe Jarvis natočil po zákazu emotivní video, v němž se všem svým fanouškům omlouvá a říká, že při natáčení videa chtěl především vytvořit zábavný obsah a nezabýval se důsledky, které by jeho chování mohlo přinést.

Ze strany studia Epic jde o demonstraci politiky nulové tolerance, kterou vzhledem k podvádějícím hráčům slibovalo. Podle kritiků jde až o příliš razantní krok, protože zápas, ve kterém se FaZe Jarvis podvodu dopustil, nebyl soutěžní a použitím cheatů se nechtěl nijak obohatit. Z minulosti přitom známe případy hráčů, kteří podváděli při kvalifikacích na velké turnaje a u nich trest ani zdaleka tak vysoký nebyl.

Podvádění ve hrách s běžnými hráči skýtá velké nebezpečí v tom, že mnoho z nich odejde, protože budou frustrováni chováním ostatních hráčů využívajících nedovolené prostředky a spolu s nimi odejde i potenciální zisk provozovatelům hry. S tímto problémem se nesetkává nejen Fortnite.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.