Foto: Unsplash

Profil na Threads lze nově vymazat, aniž by bylo nutné smazat profil na Instagramu

Společnost Meta pokračuje v postupném oddělování služby Threads od Instagramu. Uživatelé aplikace Threads nyní mohou smazat svůj účet v aplikaci, aniž by zároveň smazali svůj Instagram. Tuto informaci uvedl výkonný ředitel aplikace Adam Mosseri.

Tuto změnu přitom uživatelé již delší dobu požadovali, mnozí z nich totiž byli frustrováni nemožností vymazat svůj profil v aplikaci Threads, aniž by zároveň vymazali svůj účet na Instagramu. Aktualizace přichází krátce poté, co společnost Meta představila další změnu nastavení, která uživatelům aplikace Threads umožňuje odmítnout propagaci svých příspěvků v hlavních kanálech Instagramu a Facebooku.

I přes tyto změny jsou Instagram a Threads stále velmi úzce propojeny. Pro připojení k aplikaci Threads je vyžadován účet na Instagramu a jediná funkce aplikace pro zasílání zpráv se spoléhá na schránku Instagramu. Threads také čerpá z přítomnosti uživatelů na Instagramu pro doporučení a další funkce.

I když je nepravděpodobné, že by Meta obě služby nakonec zcela oddělila, můžeme doufat, že se Threads nakonec stane ještě nezávislejším. Společnost Meta uvedla, že má v úmyslu zajistit kompatibilitu služby Threads s protokolem ActivityPub, který je otevřeným zdrojovým kódem a který stojí za službou Mastodon. Společnost zatím nesdělila mnoho informací o tom, jak to bude fungovat, ale integrace by měla uživatelům poskytnout nové způsoby interakce s obsahem Threads v případě, že se z nějakého důvodu vyhýbají Instagramu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.