Foto: Unsplash

Protest na Redditu byl úspěšný, průměrná denní návštěvnost znatelně klesla

Na začátku minulého týdne zamezili moderátoři na Redditu běžným uživatelům přístup na více než 8 000 subredditů, a to v protest proti chystaným změnám API na platformě. Hned ráno prvního dne protestu tak na Redditu došlo k velkému výpadku, který postihl jeho desktopové i mobilní webové stránky. O několik dní později zahájil generální ředitel společnosti Reddit Steve Huffman mediální ofenzivu, v níž označil moderátory za nerozumné, a to i přes to, že mnozí z nich věnují nespočet hodin svého volného času tvorbě obsahu na platformě. “Ti lidé jsou naštvaní, protože byli zvyklí dostávat něco zadarmo, a teď to zadarmo nebude,” uvedl v rozhovoru pro The Verge.

Nyní už máme konečně lepší představu o tom, jak velký dopad měl protest na návštěvnost Redditu. Podle údajů, které webu Engadget poskytla internetová analytická společnost Similarweb, byl dopad malý, ale znatelný. Den před začátkem výpadku, 12. června, zaznamenal Similarweb více než 57 milionů denních návštěv Redditu v desktopových a mobilních webových klientech. Na konci prvního dne protestu se počet denních návštěv snížil pod 55 milionů. Na konci 13. června pak Similarweb zaznamenal méně než 53 milionů denních návštěv Redditu. V porovnání s průměrnou denní návštěvností webových stránek za poslední měsíc to představovalo pokles o 6,6 %.

Ve stejném období zaznamenal Similarweb ještě dramatičtější pokles času, který uživatelé Redditu na platformě trávili. Den před začátkem protestů trvala průměrná návštěva uživatele Redditu přibližně osm minut a 31 sekund. O den později tento ukazatel klesl na sedm minut a 17 sekund, což je nejnižší hodnota za poslední tři roky.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.