Zdroj: Samsung

První recenze telefonů Samsung S20 Ultra odhalují možné chyby kamery, Samsung slíbil brzkou aktualizaci

Jestli je společnost Samsung u svých telefonů na něco obzvlášť hrdá, jsou to jejich fotografické schopnosti. V posledních letech se mobily Samsungu pravidelně umísťují v přední řadě fotografických žebříčků a Samsung dělá vše proto, aby si svou pozici udržel i nadále.

Jak se však zdá, nová vlajková loď Samsungu Galaxy model S20 Ultra má s fotografováním neočekáváné problémy. Z prvních recenzí, jež vyšly na zahraničních serverech nezávisle na sobě vyplývá, že Samsung S20 Ultra má potíže s automatickým ostřením, které chvílemi přeostřuje a není schopné najít optimální nastavení, nebo se naopak uzamkne v určité poloze a odmítá přeostřit jinam.

Recenzenti si také stěžují, že v určitých chvílích vykazuje až příliš agresivní zpracování obrazu v rámci postprocesu. Kvůli čemuž docházelo k nepřirozenému vyhlazování pleti a ztrátě struktury některých materiálů.

Společnost Samsung možné problémy nepotvrdila, vydala však prohlášení, že v nejbližší době chystá první aktualizaci systému telefonů, jejíž součástí by měla být také aktualizace fotoaparátu, která by případné problémy měla opravit.

Recenze také konstatují, že avizovaný stonásobný zoom sice funguje, avšak není příliš použitelný, zvlášť při fotografování z ruky. Jedná se o běžný jev všech fotoaparátů s delší ohniskovou vzdáleností, který je způsobený základními fyzikálními zákony.

Nové vlajkové lodě společnosti Samsung se do rukou prvních zákazníků dostanou za několik týdnů a lze očekávat, že Samsung případné nepřesnosti vyřeší. Právě software a umělá inteligence je tím, co hraje během focení i postprocesu významnou roli a pro zákazníky (i výrobce) je dobré, že případné chyby v něm může opravit softwarová záplata.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.