PUBG přinese tréninkový režim, nebude pouze o střelbě

Většina her má tréninkový režim režim určený k tomu, aby se hráč seznámil se základy herních mechanik, a po prvním projití se k němu obvykle nevrátí. Jsou samozřejmě hry, u kterých to tak docela neplatí, například trénink v herních simulátorech své využití bezesporu má. Tréninkový mód by se měl objevit příští měsíc také v populární akční battle royale hře PUBG a podle slov vývojářů, i zde bude mít svůj smysl.

Půjde vlastně o novou mapu, která vznikla v rámci iniciativy Fix PUBG, která se snaží na všech možných úrovních zlepšit kvalitu herního zážitku z PUBG. Skutečný zápas v PUBG proti zkušeným hráčům může být pro nováčky dost frustrující, neboť ve hře platí řada fyzikálních zákonů a nepsaných pravidel, která, než je hráč pochopí, mají za následek desítky zbytečných smrtí.

Tréninková mapa o rozměrech 2×2 km by měla obsahovat nejen střelnici, která je jistě její nezbytnou součástí, ale také speciální okruh s překážkami určený pro nácvik řízení dopravních prostředků, parkurové překážky nebo třeba nácvik seskoku padákem. Podle tvůrců je koncipovaná tak, aby v ní hráči mohly procvičovat každý prvek hry.

Mapa je určená pro pět až dvacet hráčů a zatím není jisté, jestli v jejím rámci budou hráči „nesmrtelní“. Výhodou je, že bude možné nacvičovat kooperativní prvky, jako je jízda z jedoucích dopravních prostředků a podobně. Zdá se, že dokonce i zkušení hráči by na tomto novém „hřišti“ mohly najít činnosti, v nichž se chtějí zlepšit.

Zdroj: polygon.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.