Foto: se svolením Apple

Recenze Apple Watch Series 7

8.4

Design a zpracování

8.0/10

Základní parametry

8.5/10

Baterie

7.5/10

Zdravotní a sportovní funkce

8.5/10

Možnosti dalšího využití hodinek

9.5/10

Plusy

  • Výkon procesoru
  • Rychlost nabíjení
  • Úložiště 32 GB
  • Velký výběr aplikací
  • Fantastické, moderní prostředí

Mínusy

  • Výdrž baterie
  • Kompatibilita pouze s iOS
  • Vyšší cena
  • Klávesnice pouze v AJ
  • Horší odolnost

 

Velký redakční test chytrých hodinek naleznete 

Design a obsah balení

Ve srovnávacím testu jsme nemohli vynechat nejnovější model chytrých hodinek od společnosti Apple. Ty jsou k dostání buď ve variantě 45 mm či 41 mm, u větší velikosti si však připlatíte okolo 1000 Kč. Designu nelze nic vytknout, je jednoduchý, kvalitně provedený a proti předchozí generaci si hranatá plocha obrazovky velikostně polepšila o celých 20 %. Zároveň došlo k zmenšení rámečku, takže hodinky nejsou přehnaně velké. Nemusíte se omezovat jen na černé provedení, lze si vybrat celkem z pěti barevných možností. Součástí balení je jen nabíjecí kabel USB-C.

Kompatibilita

Od Apple asi již nikdo neočekává, že by podporoval jiný operační systém než iOS. Můžeme to považovat za nevýhodu, nicméně o tyto hodinky budou mít pravděpodobně zájem především jablíčkáři. Ti jistě ocení známou výhodu možnosti propojení všech svých appleovských zařízení.

Výdrž baterie

Mezi podstatné zápory řadíme výdrž baterie, dle údajů od výrobce činí maximálně 18 hodin. Společnost zapracovala alespoň na napájecím systému. Se správným příslušenstvím by se hodinky měly nabíjet o 33 % rychleji než předešlá generace a například k osmihodinovému sledování spánku vám stačí jen 8 minut napájení. Nově je taky dostupná možnost bezdrátového nabíjení.

Zdravotní a sportovní funkce

Funkce příslušných hodinek, které přispívají vašemu zdraví nebo které slouží jako váš osobní trenér, jsou pro běžného člověka velmi slušné. Díky pokročilým senzorům si změříte EKG, hladinu kyslíku v krvi nebo dohlédnete na váš spánkový režim. Pro ženy nechybí ani možnost sledování menstruačních cyklů. V případě nehody je k dispozici SOS tlačítko a funkce detekce pádu, jež dokáže přivolat pomoc.

Sportovní možnosti nikoho jistě také neurazí. V hodinkách najdete základy jako je krokoměr, výpočet spálených kalorií, měření vzdálenosti a vystoupaná patra. Zaznamenávání nejrůznějších aktivit samozřejmě také neschází a do jisté míry se nemusíte obávat ani vody.

Další doplňkové funkce

Apple Watch k platbě využívá digitální peněženku Apple Pay. Placení je se službou snadné a bezpečné. S hodinkami si zvládnete prostřednictvím Wi-Fi/spárovaného telefonu zavolat či poslat SMS. Díky hlasovému asistentovi Siri si rychle zjistíte důležité informace. Poměrně vysoké úložiště umožňuje stažení spousty nejrůznějších aplikací. Využití hodinek v případě Apple je široké, a za to dostává velké plus.

Odolnost

V rámci redakčního testu jsou na tom Apple Watch v případě odolnosti asi nejhůře. Stydět se ale nemusí, od posledně si polepšily a pyšní se titulem zatím nejodolnějších hodinek od Apple. Odolnost proti prachu splňuje normy IP6X, disponují tlustým předním sklíčkem a vodotěsnost se značí 5 ATM. Mohou se tedy bezpečně používat při plavání u hladiny, do větších hloubek to s nimi však radši neriskujte.

Závěr

Apple Watch se staly vítězem redakčního testu. Přestože v případě odolnosti nebo třeba i výdrže baterie trochu zaostávají, výkonnostně všechny hodinky těsně předstihly. Plynulost akcí a velmi snadné intuitivní ovládání vás u Apple asi nepřekvapí, ale výrazně vám zpříjemní každodenní používání.  Pokud nevlastníte IPhone, hodinky vám budou samozřejmě k ničemu, ale pro jablíčkáře jsou podle nás tou nejlepší volbou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.