Foto: se svolením Apple

Recenze bezdrátových sluchátek: Apple AirPods Pro

8.5

Design, zpracování a ergonomie

9.0/10

Zvuk

9.5/10

Cena a baterie

7.0/10

Plusy

  • Skvěle fungující ANC
  • Režim propustnosti
  • Design a konstrukce
  • Ergonomie
  • Vysokorychlostní nabíjení

Mínusy

  • Nelze upravit hlasitost přímo na sluchátkách
  • Pouze bílé provedení
  • S androidovým zařízením omezené využití
  • Odolnost by mohla být lepší
  • Vyšší cena

 

Velký redakční test chytrých hodinek naleznete 

 

Ve srovnávacím testu samozřejmě nemohly chybět ani populární sluchátka Apple AirPods Pro. Seženete je přibližně od 4440 Kč v závislosti na zvoleném e-shopu (aktuálně nejvýhodnější ceny najdete po tlačítkem níže).

Obsah balení, designové zpracování a odolnost

Začneme prvním dojmem každého kupujícího – obsahem balení. Kromě samotných sluchátek v krabičce obdržíte MagSafe nabíjecí pouzdro, USB C kabel s konektorem Lightning, uživatelskou příručku a silikonové špunty do uší.

Design AirPods vás s nejvyšší pravděpodobností nepřekvapí. Decentní sluchátka jsou ukryta v plastovém pouzdru obdélníkového tvaru. V přední části nabíjecí krabičky se nachází malá notifikační dioda, vzadu pak nalezneme párovací tlačítko a konektor pro napájení. 

Rozměry jednoho sluchátka činí 21,8 x 30,9 x 24 mm, hmotnost příjemných 5,4 g. Skladné pouzdro se vám v klidu vejde do kapsy, váží 45,6 g. 

Sluchátka s kratší nožičkou jsou kónicky tvarovaná, zajišťují vám tak co nejlepší možné pohodlí a ergonomii. Snadno se vám stane, že na jejich přítomnost v uších zcela zapomenete, což považujeme za velké plus. Silikonové špunty obdržíte ve třech velikostech. Tu optimální vám pomůže zvolit test uchycení, který si spustíte v nastavení Bluetooth vašeho iPhonu. Špunty výborně těsní, pevně drží a zásluhou jejich vnitřního zúžení se skvěle přizpůsobí tvaru vašeho ucha.

Zařízení disponuje odolností IPX4. Ta vám zajistí ochranu proti dešti, potu či jiným kapkám vody. 

Baterie 

AirPods Pro zvládnou až 4–4,5 hodiny poslechu na jedno nabití a až 5 hodin poslechu při vypnuté funkci aktivního potlačení okolního hluku. U hovorů počítejte s výdrží okolo 3,5 hodin. Sluchátka obdržíte s MagSafe nabíjecím pouzdrem, které vám nabídne dalších až 19,5 hodin poslechu

Zařízení lze dobít pomocí USBC kabelu s konektorem Lightning i bezdrátově (MagSafe nabíječkou či nabíječkou s certifikací Qi). Výrobce se dále chlubí i vysokorychlostním nabíjením5 minut v nabíjecím pouzdře postačí na hodinu poslechu či 50 minut hovoru

Zvuk

Airpods se řadí mezi nejpopulárnější True Wireless sluchátka na světě. A je tomu tak zcela zaslouženě, jelikož od nich lze očekávat skutečnou kvalitu. Funkce ANC (aktivní potlačení okolního hluku) funguje překvapivě až výjimečně dobře. Opravdu neuslyšíte skoro nic, i v případě, že zrovna neposloucháte hudbu. V tomto ohledu tedy není co vytknout. K dispozici je ovšem i režim propustnosti, jenž vám naopak okolní zvuky zesílí. Funkce pracuje správně a plní především bezpečnostní význam. Díky loňské aktualizaci nově získáte možnost nastavení zesílení konverzace, jež zvládne oddělit hlas osoby, s níž se zrovna bavíte, od okolních zvuků. To se může hodit, pakliže se ocitnete ve velkém davu.  

Vzhledem ke konstrukci není mikrofon tak daleko od vašich úst, což při volání jistě ocení vaše protistrana. Zařízení navíc skvěle filtruje váš hlas i ve velmi hlučném prostředí, pro hovory jsou AirPods tedy vynikajícím nástrojem. 

Co se týče dojmu ze samotného zvuku, budete s nejvyšší pravděpodobností spokojeni. Výstup je vcelku vyrovnaný až na hluboké basy, které nejsou až tak výrazné. Na závěr kapitoly bychom rádi zmínili, že v této cenové kategorii najdete i sluchátka s ještě lepší kvalitou zvuku, otázkou však je, zda budou stejně tak univerzální. 

Ergonomie/ovládání

Jak jste se již výše dočetli, nedostatku komfortu se bát nemusíte. Ani několikahodinové nošení vám s nejvyšší pravděpodobností nebude činit nepříjemnosti

Sluchátka se ovládají skrze tlakové plošky, které se nacházejí na „nožičkách“. Ovládání tedy není dotykové, ale manuální. Jeden stisk zastaví či zapne hudbu, případně přijme hovor. Dva stisky přepnou skladbu dopředu, tři stisky dozadu. Pomocí přidržení pomyslného tlačítka přepnete mezi aktivním potlačením hluku a režimem propustnosti. Jediné, co chybí, je možnost kontroly hlasitosti na samotných AirPodech. Pokud jste majitelem iPhonu, snadno tento problém vyřešíte díky asistentovi Siri, jenž vám dokonce zvládne spustit hudbu, aniž byste museli sahat po telefonu. V případě, že disponujete androidovým zařízením, hlasitost pak můžete ovládat pouze na spárovaném přístroji. 

Závěr

AirPods Pro rozhodně patří mezi špičku True Wireless sluchátek. Skvěle fungující ANC a režim propustnosti si zaslouží zmínku i zde a troufáme si říci, že v této oblasti postrádají konkurenci. Výdrž je dostatečná, ale mohla by být i lepší. To samé platí o odolnosti. Kvalitu zvuku považujeme jako znamenitou, ale někteří konkurenti si vedou ještě lépe. A i proto vám radíme, abyste si nákup zařízení pořádně promysleli, a to především v případě, že disponujete androidovým telefonem, s kterým sluchátka sice spárujete, ale nedočkáte se Siriho ani autoplaye. Pokud naopak vlastníte hned několik Apple produktů, koupi díky výtečnému ekosystému i přes vysokou cenu doporučujeme.