Foto: se svolením Samsung

Recenze bezdrátových sluchátek: Samsung Galaxy Buds Pro

8.7

Design, zpracování a ergonomie

8.5/10

Zvuk

8.5/10

Cena a baterie

9.0/10

Plusy

  • Odolnost IPX7
  • Poměr cena/výkon
  • Skvělý zvuk
  • Bez ANC slušná výdrž

Mínusy

  • Pokročilejší nastavení pouze u Android
  • Šum v režimu propustnosti
  • Někomu by nemusely sedět

 

Velký redakční test chytrých hodinek naleznete 

V testu nemohly chybět ani sluchátka od značky Samsung. Konkrétně jsme zvolili Samsung Galaxy Buds Pro, které seženete od 2640 Kč (aktuálně nejvýhodnější ceny najdete pod tlačítkem níže).

Obsah balení, designové zpracování a odolnost

V balení se ukrývá nabíjecí krabička se samotnými sluchátky, kabel USB-C, příručka a silikonové náušníky tří velikostí. Co se týče rozměrů, u jednoho sluchátka činí 20,5 × 19,5 × 20,8 mm. Hmotnost sluchátka je 6,3 g a pouzdra 44,9 g. 

Samsung nabízí tři barevné varianty – černou Phantom Black, fialovou Phantom Violet, stříbrnou Phantom Silver. Všechny možnosti vypadají skvěle a rozhodně se za ně nebudete muset stydět. Malé nabíjecí pouzdro nás překvapilo svou skladností, schováte jej prakticky kamkoli. Matný vzhled obalu dodává zařízení eleganci a šmrnc. I v případě údržby vás tento faktor mile potěší. 

Konstrukce sluchátek nově nezahrnuje nožičky, což se nám jeví jako menší mínus. I tak ale sluchátka v uších drží (obtížím s vypadáváním byste se měli vyhnout i při sportu). Na konci sluchátek se nachází silikonový nástavec, který nahrazuje zmiňované ploutvičky.

Jestli se něco jen tak u sluchátek nevidí, je to takto vysoká certifikace. Galaxy Buds Pro splňují odolnost IPX7, za což dostávají velkou pochvalu. Nejen že se nemusíte bát potu, deště a sněhu, ale i v případě, že vám sluchátka spadnou do vody, neměl by nastat žádný problém. To se hodí i v situaci, kdy vám sluchátka z uší vypadnou a ocitnou se tak například v blátě. Jednoduše je pak bez obav lze opláchnout pod tekoucí vodou.

Baterie 

Nabíjecí pouzdro v sobě ukrývá baterii o 472 mAh, kapacita baterie sluchátka pak činí 61 mAh. Při běžném používání vám sluchátka vydrží přibližně 4 až 5 hodin. Bez zapnutého aktivního potlačení hluku se výdrž vyšplhá dokonce na 7 až 8 hodin poslechu. Nabíjecí pouzdro vám sluchátka zvládne znovu dobít přibližně třikrát (jedná se o nějakých 15 až 20 hodin v závislosti na podobě využívání zařízení, především na funkci ANC). 

Pouzdro lze dobít klasickým způsobem pomocí USB-C/USB-C kabelu, který je součástí balení, nebo i bezdrátově. Klasické nabíjení trvá necelou hodinu, to bezdrátové okolo hodiny a půl

Zvuk

Od sluchátek této třídy lze samozřejmě očekávat ANC – aktivní potlačení hluku. A jak funguje? Na špuntová sluchátka velmi dobře, ale například AirPods Pro si s účinností funkce poradily ještě o něco lépe. Jestli nás něco nadchlo, je to efektivita ve smyslu užívání. V momentě, kdy promluvíte nebo máte nasazené jen jedno sluchátko, ANC se automaticky vypne. Když mluvíte, tak se navíc aktivuje režim propustnosti, tudíž dobře rozumíte vašemu okolí. Menší námitku bychom si přeci jen našli, a to právě u režimu propustnosti. Zesílený okolní zvuk nám zněl lehce nepřirozeně až nepříjemně, ale zde jde spíše o subjektivní pocit. 

Tři vestavěné mikrofony se starají o ten nejlepší možný zvukový zážitek při hovorech. Nemusíte se obávat jakéhokoli nepříjemného šumu, který byste jistě neocenili vy ani protistrana. Samotná konstrukce a větrný štít se navíc postarají, aby se zachovala zvuková kvalita při hovorech i za silných povětrnostních podmínek. 

Chtěli bychom vyzdvihnout také vysokou kvalitu zvuku. Galaxy Buds Pro jsou vybavené silnou reproduktorovou sestavou, která vám zajistí čistý a vyvážený zvuk. Ve skladbách nebudete mít problém rozpoznat jednotlivé nástroje a o skvělý zážitek nepřijdete ani v případě hlubokých basových tónů. 

Ergonomie/ovládání

Co se týče pohodlí, nemusíte se obávat jakýchkoli nepříjemností, ačkoli pouze se správným špuntem. Hlavička však pro někoho může být až příliš robustní, proto doporučujeme si sluchátka nejdříve vyzkoušet v prodejně. Zařízení v uších drží poměrně dobře i při náročnějších fyzických aktivitách, absence nožičky však na stabilitě lehce ubírá. 

Sluchátka lze plně využít pouze skrz mobilní aplikaci Galaxy Wear, kde si v pokročilém nastavení zvolíte všechno možné dle vašich preferencí. Ačkoli pouze v případě, že se nejedná o spárované zařízení s iOS. Ovládání na sluchátkách je dotykové, s odezvou byste neměli mít velké problémy. Jedním poklepem zastavíte/přehrajete hudbu. Dvojitým poklepem přeskočíte na další skladbu nebo se naopak vrátíte o skladbu zpět. Dlouhým přidržením pak aktivujete ANC či transparentní režim. V rámci aktualizace si v aplikaci můžete nastavit možnost měnit hlasitost i poklepáním na hranu sluchátek. Trochu nešikovné je, že jakmile si chcete sluchátka v uších poupravit, jen těžko se omylem nedotknete ovládací plošky, což zapříčiní například přepnutí skladby a je to samozřejmě trochu otravné. V aplikaci si lze úplně vypnout dotykové ovládání, což tento problém částečně řeší. 

Závěr

Galaxy Buds Pro se Samsungu skutečně povedly. Věříme, že jsou jednou z nejlepších možností na aktuálním trhu v oblasti bezdrátových sluchátek. Vynikají zejména svým zvukovým výstupem, bezkonkurenční odolností a poměrem cena/výkon. Jako hlavní mínus považujeme absenci plnohodnotného užívání s iOS zařízením a majitelům jablíček bychom proto ani koupi nedoporučili. Androidovým uživatelům však již bezpochyby.