Foto: se svolením Sennheiser

Recenze bezdrátových sluchátek: Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2

7.5

Design, zpracování a ergonomie

7.5/10

Zvuk

8.0/10

Cena a baterie

7.0/10

Plusy

  • Prémiový design obalu
  • Výdrž baterie
  • Excelentní zvuk
  • Skvělá aplikace pro iOS i Android
  • Na sluchátkách lze přímo ovládat hlasitost

Mínusy

  • Absence podpory bezdrátového nabíjení
  • ANC by mohlo fungovat lépe
  • Nevhodné pro sport
  • Vysoká cena

 

Velký redakční test chytrých hodinek naleznete 

Zástupcem našeho redakčního testu jsou i sluchátka MOMENTUM True Wireless 2 od Sennsheiser, které seženete od 5247 Kč (aktuálně nejvýhodnější ceny naleznete pod tlačítkem níže). 

Obsah balení, designové zpracování a odolnost

V balení naleznete samozřejmě sluchátka s nabíjecím pouzdrem, dále pak silikonové ušní adaptéry velikosti XS/S/M/L, USB-C kabel a nakonec i návod

Sluchátka si můžete zakoupit v bílém nebo černém barevném provedení, obě barevné možnosti se výrobci designově povedly. Zařízení vyniká především prémiovým nabíjecím pouzdrem pokrytým textilií, což velmi usnadňuje jeho údržbu, jelikož se příliš nemusíte bát poškození. Pouzdro má ale přeci jen nějaký nedostatek, a tím je jeho velikost. Rozměry krabičky už jsou bytelnější a narozdíl od ostatních zástupců testu už nelze hovořit o skladnosti. Na zadní straně pouzdra se ukrývá tlačítko s diodou pro zobrazení stavu baterie a USB-C port pro nabíjení.

Konstrukce samotných sluchátek je provedena stylem větší hlava, nožička chybí. Na konci sluchátka se pak nachází jen krček se silikonovým náušníkem, který si umístíte do zvukovodu. Aby zařízení v uších pevně drželo, musíte na něj zatlačit a mírně jím pootočit. Při běžných činnostech byste s vypadáváním neměli mít problém, ale při sportu (kromě chůze) byste již potíže mít mohli. Snadno zapomenete, že sluchátka zrovna používáte, jsou tedy velmi pohodlná, ale o něco hůře izolují okolní zvuky

Rozměry sluchátka činí 24 × 20 × 25 mm, váží 6 g. Disponují odolností dle certifikace IPX4, která značí ochranu proti dešti, potu či jiným kapkám vody. 

Baterie 

Proti předchozí generaci si zde sluchátka velmi polepšila. Doba poslechu na jedno nabití činí až 7 hodin, s kapacitou nabíjecího pouzdra se dostáváme až na 28 hodin poslechu, tedy 1 + 3 další nabití. 

V případě nouze se lze za 10 minut napájení dostat až na 90 minut dalšího provozu, plně však zařízení dobijete z nuly na sto za hodinu a 40 minut. Nabíjení probíhá drátově za pomoci USB-C kabelu, bezdrátového nabíjení se zde bohužel již nedočkáme

Zvuk

Samozřejmě v této cenové třídě nemůže chybět funkce ANC. Aktivní potlačení hluku nás zde bohužel nenadchlo, rozdíl při jeho zapnutí samozřejmě poznáte, nicméně ve velmi hlučném prostředí se rušivým elementům v uších nevyhnete. Nechybí ani režim Transparent Hearing, který zachytí jakýkoli externí zvuk. Ten svou roli plní dobře. 

Kvalitu hovorů můžete čekat vysokou, žádný šum jsme nezaznamenali a hlasy byly zřetelné, pro obě strany je tedy volání bezproblémové.

Zda bychom měli vypíchnout hlavní top stránku zařízení, je to jednoznačně zvukový výstup. Čistota, dynamika a skvělé vokály. Proti předchozí generaci došlo k velkému zlepšení a, ať si pustíte jakýkoli žánr, věříme, že budete nadšeni. Musíme také ocenit možnost doladění zvuku v aplikaci, kde si výstup lze upravit dle vašich preferencí.

Ergonomie/ovládání

Trochu nepraktická je již zmiňovaná objemná nabíjecí krabička, kterou jen tak někam neschováte. Od sluchátek i přes větší hlavičku můžete čekat uživatelské pohodlí, nedoporučujeme si zařízení pořizovat pro sportovní účely.

Součástí je i senzor, který automaticky identifikuje vyjmutí sluchátka. Můžete se na něj s klidem spolehnout, přehrávání se vždy zastaví. 

Zařízení lze ovládat skrze dotykové plochy, jež se nacházejí na vnější straně sluchátek. Jejich odezva je rychlá a přesná. Pomocí levého sluchátka zvládnete zastavit a spustit přehrávání, pomocí pravého přepínáte mezi transparentním režimem a ANC, případně aktivujete asistenta Siri/Google Assistent. Skrz obě sluchátka poté lze regulovat hlasitost

Aplikace Smart Control se stará o další nastavení, například zde najdete ekvalizér pro frekvenční úpravu zvuku. Skvělé je, že si můžete kompletně přenastavit ovládání sluchátek tak, jak vám to vyhovuje.

Závěr

MOMENTUM True Wireless 2 se značce Sennheiser povedly a proti předchozí generaci si v mnoha oblastech výrazně polepšily. Vypíchnout musíme především excelentní výdrž a zvuk, pohodlí, velmi užitečnou aplikaci pro iOS i Android a dále také exkluzivní design. Mínusové body si zaslouží za ne až tak schopný režim ANC, nevhodnost pro sportovní využití a opravdu vysokou cenu. Rozhodně je ale můžeme zařadit mezi top zařízení na trhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.