Foto: se svolením Garmin

Recenze Garmin vívofit jr. 3

7

Design a zpracování

7.0/10

Funkce

7.0/10

Výdrž baterie a cena

7.0/10

Plusy

  • Pěkná aplikace
  • Řešení baterie
  • S hodinkami se dá velmi vyhrát

Mínusy

  • Bez dotykového displeje
  • Vyšší cena
  • Jas by mohl být vyšší

Obsah balení 

Mezi další zástupce redakčního testu jsme zařadili zařízení značky Garmin, konkrétně hodinky Garmin vívofit jr. 3, jež nyní seženete cca od 1598 Kč (aktuálně nejvýhodnější ceny naleznete níže pod tlačítkem). Balení obsahuje samozřejmě hodinky, dále pak řemínek a potřebné manuály

Design a zpracování 

Jak sami můžete posoudit na obrázku níže, designové provedení se zalíbí zejména dětem předškolního věku. Na výběr máte hned z několika barevných variant včetně těch s motivem. Chlapce potěší motiv Avengers od studia Marvel, dívky naopak motiv hned několika Disney princezen. 

Zařízení váží 25 g, takže jej vaše ratolest na ručičce skoro neucítí. Silikonový řemínek má obvod 13 až 17,5 cm, můžete tak hodinky dítěti snadno přizpůsobit. Hodinky jsou vyrobené z plastu a mohou se pochlubit voděodolností 5 ATM. To je za nás jedna z jejich největších výhod, jelikož malé děti si těžko vzpomenou, že si hodinky musejí sundat venku při dešti, při mytí rukou apod. Vzhledem k tomu, že by hodinky měly odolat tlaku, jenž odpovídá hloubce 50 m pod vodní hladinou, může s nimi dítě i plavat.

Třetí generaci náramku se konečně dostalo větší barevné obrazovky. Zařízení disponuje transflektivním LCD displejem o úhlopříčce 0,56″. Displej tedy permanentně svítí a neměl by mít problém ani na přímém slunci, což bohužel musíme vyvrátit. Jas by jistě mohl být o něco vyšší, aby jej dítě bez problému přečetlo i venku.  

Ovládání 

Hodinky bohužel nedisponují dotykovým displejem, tudíž se ovládají prostřednictvím klasického manuálního tlačítka. Tisknutím tlačítka rolujete funkcemi přístroje. Pakliže tlačítko na 1 vteřinu přidržíte a následně jej uvolníte, zobrazí se nabídka. 

Ke sledování statistik poslouží mobilní aplikace Garmin Jr, která je k dispozici pro Android i pro iOS. V aplikaci získáte přehled o každodenní aktivitě vašich dětí a postupu plnění úkolů, o čemž si povíme více v následující sekci. 

Funkce 

Najdeme zde klasické hodinkové funkce jako budík, stopky, kalendář apod. Dále se přesuneme k funkcím sportovním, s jimiž si děti mohou velmi vyhrát. Hodinky nepostrádají krokoměr, měření doby strávené pohybem, ale i monitoring spánku. Díky tomu budete mít pod kontrolou, jak kvalitně a jak dlouho dítě spí. Děti se mohou navíc těšit i na výsledkovou tabuli, kde si mezi členy rodiny můžete porovnávat počet ušlých kroků a soutěžit tak spolu. To lze provést i s dalšími kontakty v rámci komunity Garmin Connect.

Do zařízení dětem lze ukládat úkoly, na které je v určitý čas (vámi nastavený) poté upozorní. Pakliže dítě úkol splní, v aplikaci mu přidělíte odměnu ve formě virtuálních penízků, které mohou využít k „nákupu“. Za virtuální penízky pak mohou děti dostávat i reálné odměny, jež budou děti více motivovat v plnění úkolů a zároveň v nich podporovat hravost, disciplínu a soutěživost. To je ale samozřejmě na vás, jak si to v rámci rodiny nastavíte. Za každou hodinu strávenou pohybem se dětem v rámci funkce Mapa cesty za dobrodružstvím otevře další dobrodružství virtuálních hrdinů. Kromě postupu ve hře získají i body, které jim umožní si pořídit nejrůznější obrázky zmiňovaných hrdinů, jimiž si pak mohou zpestřit svůj ciferník. 

Náramek neslouží k volání, ani dítě vzhledem k absenci notifikací neupozorní na hovor. Pokud by nastala jakákoli nouzová situace, mohou si děti na displeji hodinek pouze zobrazit nouzový kontakt

Výdrž baterie

Dostáváme se k další přednosti Garmin VívoFit junior 3. Vzhledem k tomu, že zařízení nedisponuje akumulátorem a pro svůj chod využívá vyměnitelnou knoflíkovou baterii CR2025 TIP, nemusíte myslet na jeho nabíjení. Co víc si jako rodič přát, že. Baterie vydrží okolo jednoho roku, po uplynutí této doby si za pár korun snadno pořídíte novou.  

Závěr

Za největší pozitivum zařízení lze jednoznačně považovat to, jak děti motivuje k pohybu a podporuje hravost nejen v nich, ale i v rodičích. Abyste totiž využili pravý potenciál hodinek, budete se muset zapojit. Prostřednictvím aplikace si však můžete nejen vyhrát s úkoly a odměnami, ale i kontrolovat, jak se dítěti daří a zároveň mít přehled o jeho spánku. Dalším plusem je bezpochyby i vyměnitelná baterie, díky které nemusíte myslet na nabíjení. Z pohledu bezpečnostních funkcí hodinky dosti zaostávají, je ale třeba říci, že k tomu ani nejsou určeny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.