Foto: se svolením VTech

Recenze VTech Kidizoom Smart Watch DX7

5.5

Design a zpracování

6.0/10

Funkce

5.0/10

Výdrž baterie a cena

5.5/10

Plusy

  • Pohybové hry
  • Možnost focení a natáčení

Mínusy

  • Mohly by být tenčí
  • Žádná odolnost
  • Úzké využití

Obsah balení 

Posledním zástupcem redakčního testu je zařízení VTech Kidizoom Smart Watch DX7, které nyní seženete cca od 1399 Kč (aktuálně nejvýhodnější ceny naleznete níže pod tlačítkem). Balení obsahuje samozřejmě hodinky s řemínkem, microUSB kabel a návod. 

Design a zpracování

Hodinky si lze zakoupit v zelené, modré či růžové variantě. Rozměry balení činí 9 x 12,5 x 28 cm. Zařízení je vyrobené z plastu a nedisponuje žádnou certifikací odolnosti. Proto si dejte pozor na vlhkost a vyvarujte se styku s vodou. Děti by si s nimi tedy neměly ani mýt ruce. 

Můžete se těšit na 1,44″ dotykový displej, kde si lze zvolit mezi analogovým, digitálním, nebo i 3D zobrazení času. V rámci nabídky naleznete více než 50 různých motivů ciferníků, takže se dítěti hodinky jen tak neokoukají. 

Ovládání 

Hodinky k ovládání využívají kombinace dotykového displeje a manuálních tlačítek. Dvojitým klepnutím na displej hodinky probudíte a zobrazíte aktuální čas, to lze učinit i prostřednictvím tlačítka domů. Přes toto tlačítko také vstoupíte do hlavní nabídky či se vrátíte do nabídky předchozí. Dále zde najdeme i tlačítko spouště, přes které lze fotoaparát spustit a rovněž i zachytit fotografie. 

Funkce 

Hodinky disponují funkcemi budíku, časovače, stopek, kalendáře a kalkulačky pro jednoduché sčítání, odčítání, násobení a dělení. 

Dále zde najdeme i osm her, včetně tří pohybových, které fungují díky integrovanému pohybovému senzoru. Děti hry bezpochyby zabaví a zároveň je motivují se více hýbat. Z klasických her zde najdete Skákající vajíčko, Hudební město, Piškvorky, Super Snowboard, Super jedlík. Pohybové hry jsou pojmenovány Super běh, Bláznivý tanec a Zděšený skok.

Lze si po určitou dobu zapnout i krokoměr, který měří počet ušlých kroků po daný časový úsek. Jedná se spíše o zábavní funkci, nikoli zdravotní, nelze tedy měřit kroky nepřetržitě jako u jiných zařízení. 

Děti si vyhrají i s integrovaným fotoaparátem a videokamerou. Focení i natáčení jim zpestří foto rámečky, foto efekty a filtry. Další efekty do hodinek stáhnete pomocí aplikace Learning Lodge. Úložiště o 256 MB postačí na 1600 fotografií či na 11minutová videa s rozlišením 320×240 pixelů nebo 23minutová videa s rozlišením 160×120 pixelů, přičemž maximální délka videa činí 1 minutu. Vyskytuje se zde i hlasový záznamník s integrovaným měničem hlasu.

Výdrž baterie

U výdrže baterie bude velmi záležet na intenzitě používání, typu hry a využití fotoaparátu. Nelze tedy říct jednoznačně, s jakou konkrétní dobou lze počítat. Výrobce však udává alespoň dobu orientační. Občasné využití by mělo zvládnout okolo dvou týdnů, typické užívání postačí na 2 až 3 dny a při maximálním vytížení počítejte pouze s jedním dnem. Hodinky dobijete přibližně za 3 hodiny

Závěr

Jak samotné designové provedení asi již napovídá, zařízení je vhodné pro mladší děti. Jejich využití slouží primárně pro zábavu, žádné zdravotní ani bezpečnostní funkce zde tedy nenajdeme. Ačkoli věříme, že se dětem mohou zalíbit, myslíme si, že na trhu najdete za stejnou cenu i chytřejší hodinky s širším využitím.