Foto: Unsplash

Reddit je nyní veřejně obchodovatelná společnost

Devatenáct let po svém debutu je Reddit veřejně obchodovatelnou společností. Ve čtvrtek byla společnost poprvé uvedena na newyorskou burzu pod názvem RDDT, kterou zvonkem zahájil maskot Redditu Snoo (známý ze samotného loga této sociální sítě).

Cílem společnosti bylo prodat 15,3 milionu akcií po 34 dolarech za kus a získat tak přibližně 519,4 milionu dolarů.

Pro Reddit to byla dlouhá cesta ke vstupu na burzu, tato sociální síť tak učinila dlouho po mnoha svých vrstevnících (posledním velkým účastníkem na burce byla sociální platforma Pinterest v roce 2019). Společnost Conde Nast koupila Reddit v roce 2006, tedy jen něco málo přes rok poté, co vůbec platforma začala fungovat, a v roce 2011 ji vyčlenila zpět jako samostatnou dceřinou společnost. Reddit poprvé požádal o vstup na burzu v roce 2021.

Během svého působení se společnost potýkala s mnoha kontroverzemi. V loňském roce uživatelé protestovali proti rozhodnutí Redditu začít zpoplatňovat přístup k rozhraní API, čímž společnost fakticky zlikvidovala některé aplikace třetích stran, které se na platformu napojily. Tisíce subredditů se staly soukromými a/nebo na nějakou dobu přestaly umožňovat uživatelům přispívat.

Nedávno společnost Reddit podepsala smlouvu se společností Google, která má údajně hodnotu 60 milionů dolarů ročně, na trénování jejích modelů umělé inteligence na obsahu vytvářeném uživateli Redditu. Společnost Reddit později uvedla, že tuto dohodu prověřuje Federální obchodní komise.

Zdroj: engadget.com