Foto: Unsplash

Reddit odstranil všechny zprávy do roku 2023

Pokud jste byli aktivní na Redditu a máte na chatování v rámci něj hezké vzpomínky, možná byste měli zkontrolovat své archivy. Reddit totiž potvrdil, že odstraňuje všechny chaty a zprávy z doby před rokem 2023. Jak sociální síť uvedla již v červnu, důvodem je přechod na nový způsob chatování a právě odstranění starších zpráv by mělo přechod maximálně usnadnit.

Změna vstoupila v platnost 30. června, ale mnoho uživatelů si jí všimlo až o několik dní později. Reddit sice o ukončení informoval v seznamu změn, ale členy komunity na to přímo neupozornil. Někteří z nich se tak o plánech společnosti dozvěděli až poté, co jim zprávy zmizely, což jim znemožnilo zálohovat si svou historii podle vlastních představ. Pokud patříte mezi ně a chtěli byste si své zprávy obnovit, podle webu Mashable můžete o obnovení požádat přímo Reddit.

Tento krok přichází v době, kdy Reddit čelí větší vlně kritiky. Byl například uspořádán několikadenní výpadek na protest proti novým pravidlům, kvůli nimž se aplikacím třetích stran, mezi něž patří například Apollo, nevyplatí zůstat aktivní. Od té doby uživatelé i moderátoři podnikli další protestní akce.

Nedávno Reddit oznámil, že postupně zruší stávající systém mincí, který se používá k oceňování výjimečných přispěvatelů. Nové mince si již nebude možné koupit a všechna ocenění a mince po 12. září zaniknou. Společnost svůj nepopulární přístup vysvětluje vznikem nepořádku a méně hodnotného obsahu. Nový Reddit by proto měl být přehlednější a přímočařejší.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.