Foto: Unsplash

Reddit začátkem roku 2022 zruší Dubsmash

Přibližně před rokem (v prosinci 2020) Reddit koupil platformu pro sdílení krátkých videí Dubsmash. Dubsmash je přitom v podstatě starším konkurentem TikToku, jelikož také slouží pro tvorbu krátkých videí.

Nicméně Reddit uvedl, že 22. února 2022 Dubsmash vypne. Po tomto datu tedy již aplikace nebude fungovat a nebude ani k dispozici ke stažení prostřednictvím App Store či Google Play. Uživatelé, kteří platformu používali, však přesto o tento nástroj nepřijdou. Jak je to možné?

V rámci původní akvizice Reddit oznámil, že Dubsmash si zachová vlastní platformu i značku. Nicméně vše je nakonec jinak a Reddit se rozhodl Dubsmash zrušit. Samotný koncept si ale společnost rozhodla zachovat, ten se totiž „dokonale osvědčil,“ jelikož „video je stále častěji způsobem, jak se lidé chtějí spojovat“.

Proto již nyní zavádí nové (vlastní) video funkce, které se budou podobat Dubsmash. Nový nástroj by měl nabídnout řadu funkcí (např. změny rychlosti nahrávání, nastavení časovače, nahrávání klipů na šířku, na výšku a s výplní, úpravu a stříhání více klipů najednou, přidání samolepek do klipů, malování do klipů, vkládání hlasových komentářů či filtrů). Mělo by tedy jít o poměrně dobrou náhradu původního nástroje.

V USA byl Dubsmash oblíbený zejména mezi Afroameričany, Hispánci a Latinos. Na konci roku 2020 tuto platformu používalo dokonce 25 % všech amerických teenagerů tmavé pleti. Stávající uživatelé se tak budou muset rozhodnout, zda se spokojí s nástrojem na Redditu, nebo se poohlédnout jinde.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.