Foto: Wikimedia Commons

Republikáni útočí na Bidena reklamou vytvořenou umělou inteligencí

Není velkým překvapením, že Republikánský národní výbor (RNC) měl již připravený útočný spot, jakmile prezident Joe Biden oficiálně oznámil svou kampaň za znovuzvolení. Co je ale novinkou, že video (pod článkem) využívá snímky generované umělou inteligencí, aby představilo vizi republikánů o tom, jak může vypadat svět, pokud Biden v roce 2024 opět zvítězí.

RNC sdělila agentuře Axios, že je to poprvé, co použila video, které bylo celé vytvořeno pomocí umělé inteligence. Reklamní spot začíná vyobrazením Bidena a viceprezidentky Kamaly Harrisové na oslavě volebního vítězství. Ačkoli je v levém horním rohu slabá poznámka o tom, že reklama byla „vytvořena výhradně pomocí snímků umělé inteligence”, je zde i jiné vodítko, které poukazuje na fakt, že se nejedná o skutečnou fotografii Bidena a Harrisové – obě usmívající se postavy vygenerované umělou inteligencí mají příliš mnoho zubů.

Video dále zobrazuje několik domácích a mezinárodních incidentů, které by se podle RNC mohly stát, pokud by opět zvítězila dvojice Biden–Harrisová. „Dnes ráno povzbuzená Čína napadne Tchaj-wan,” říká například hlasatel falešných zpráv. Reklama dále vzbuzuje obavy z finanční krize vyvolané uzavřením stovek regionálních bank, stejně jako z přeplnění hranic žadateli o azyl a převzetí San Francisca armádou kvůli „eskalaci kriminality a fentanylové krizi”.

Toto konkrétní video se příliš nevzdaluje od témat, která by se dala očekávat od republikánů v mediálním útoku proti Bidenovi. Video je však střízlivým předznamenáním toho, čeho se můžeme v následujících měsících a letech dočkat v politických kampaních. Není těžké si představit, že obrázky generované umělou inteligencí budou v kampaních zobrazovat naprosté nepravdy.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.