Foto: se svolením Riot Games

Riot Games žaluje NetEase za údajné kopírování hry Valorant

Společnost Riot Games zažalovala čínského technologického giganta NetEase a označila jeho mobilní hru Hyper Front za „kopii zásadních částí hry Valorant“. Kromě shodného formátu NetEase podle Riotu okopíroval některé typické charakteristiky postav, mapy, některé zbraně a další prvky. Podle serveru Polygon společnost podala žalobu k nejvyššímu soudu v Anglii a Walesu, stížnost podává také v Německu, Brazílii a Singapuru.

Hyper Front je stejně jako Valorant free-to-play střílečka z pohledu první osoby, ve které proti sobě v různých režimech stojí pětičlenné týmy. Riot uvedl, že Hyper Front začal být vyvíjen krátce poté, co byl v říjnu 2019 odhalen raný Valorant nazvaný „Projekt A“. NetEase mezitím představil beta verzi hry Hyper Front pod kódovým označením „Projekt M“.

Vydání hry Hyper Front v Singapuru a dalších zemích vyvolalo vlnu nevole mezi hráči, kteří si všimli, že jde v podstatě o „kopii“ Valorantu. Společnost NetEase na to zareagovala některými úpravami hry, nicméně podle Riotu se hra Valorantu stále příliš podobá.

Upravená verze hry Hyper Front je v současné době k dispozici v obchodech pro Android a iOS a v obchodě Google Play se může pochlubit více než milionem stažení a více než 48 000 recenzemi.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.