Foto: se svolením Roblox

Roblox přichází do VR s Meta Quest

Oblíbená platforma pro tvorbu online her Roblox se díky platformě Meta Quest dostává do VR. Oznámil to generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg a později se objevil oficiální příspěvek na blogu Robloxu. Podle Zuckerberga bude již za několik týdnů spuštěna beta verze aplikace, která bude přístupná prostřednictvím speciální App Lab platformy Quest.

Beta verze bude k dispozici pro headsety Quest 2 a Quest Pro, což znamená, že majitelé OG Questu budou mít smůlu. Prozatím není jisté, zda se podpory dočká také nový Quest 3, nicméně lze to očekávat, protože Roblox se může pochlubit více než 66 miliony uživatelů denně na různých platformách.

Za tímto účelem se bude jednat o plně multiplatformní titul, takže vše, s čím komunikujete nebo co vytváříte na telefonu nebo konzoli, by mělo být přístupné i ve VR (i když to pochopitelně záleží na daném vývojáři). Tým Robloxu aktivně podporuje vývojáře v tvorbě zážitků ve VR pomocí připravované sady nástrojů přístupné přes Creator Dashboard. Na tomto panelu se VR brzy objeví jako nový typ zařízení spolu s počítačem, mobilem, tabletem a konzolí.

Společnost Meta nedávno snížila minimální věk pro ovládání náhlavní soupravy Quest z 13 na 10 let, ale tato změna nebude mít na Roblox žádný vliv. Abyste mohli aplikaci používat ve VR, musí vám být totiž alespoň 13 let.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.