Foto: Pixabay

Meta potvrdila vydání nového headsetu Quest 3 v příštím roce

Přestože se nejnovější náhlavní souprava Meta Quest Pro teprve začala prodávat, společnost Meta se již nyní zmínila o vydání další verze z řady levnějších headsetů pro virtuální realitu. V rámci posledního rozhovoru o výsledcích společnosti se odcházející finanční ředitel Dave Whener zmínil o tom, že „další generace náhlavní soupravy Quest“ bude uvedena na trh „někdy v příštím roce“ (mělo by jít o druhou polovinu roku 2023).

Také Mark Zuckerberg se zmínil o další generaci náhlavní soupravy Quest, a přestože neuvedl název zařízení, vypadá to, že měl na mysli právě Meta Quest 3. Ačkoli prozatím není jasné, kdy přesně by mohl být uveden na trh, v minulosti společnost představovala nové náhlavní soupravy na podzim, aby se shodovaly s výroční akcí Connect.

Každopádně to není poprvé, co se Zuckerberg zmínil o Questu 3. Začátkem tohoto měsíce řekl analytikovi Benu Thompsonovi, že se na Questu 3 pracuje a že se pravděpodobně bude pohybovat v cenovém rozpětí 300–500 dolarů. I z této informace můžeme usuzovat, že půjde o další verzi cenově dostupnější řady Quest (Quest 2 začínal na 299 dolarech), a nikoli tedy o podobné zařízení jako je podstatně dražší Quest Pro.

Přestože můžeme očekávat přijatelnou cenu, existují náznaky, že nový headset může disponovat některými prvky VR náhlavní soupravy vyšší třídy. Zuckerberg totiž uvedl, že se při vývoji tohoto zařízení zaměří na sledování očí a obličeje. Zdá se také, že by Quest 3 mohl mít podobné čočky jako Quest Pro.

Zdroj: engadget.com