Foto: se svolením Cruise

Robotaxíky Cruise přestaly hromadně fungovat a zablokovaly ulice San Francisca

Skupina robotických vozů Cruise bez řidiče zablokovala v úterý večer na několik hodin dopravu v San Francisku poté, co vozy bez vysvětlení přestaly fungovat. Blokáda silnice údajně trvala několik hodin.

Podrobnosti o incidentu byly sdíleny na Redditu (zaznamenal je TechCrunch) a ilustrují, jak se vozidla bez řidiče stále v reálném prostředí potýkají s problémy.

Společnost Cruise, za kterou stojí General Motors a Honda, testuje svou technologii v San Franciscu od února, ale komerční službu robotaxi spustila teprve minulý týden. Vozy nemají žádného lidského řidiče a z bezpečnostních důvodů fungují jen za určitých omezení. Svoz nabízejí pouze ve „vybraných ulicích“ v době od 22:00 do 6:00, kdy jsou příznivé povětrnostní podmínky, a nemohou jet rychleji než 30 km/h.

Na snímcích, které sdílíme pod článkem, je vidět nejméně pět vozidel zastavených na ulici. Redditor, který snímky sdílel, uvedl, že k incidentu došlo kolem půlnoci. Zaměstnanci Cruise se měli dostavit k vozům zhruba 20 minut poté.

Mluvčí společnosti Cruise v prohlášení poskytnutém serveru TechCrunch incident připustil, ale nenabídl žádné podrobnosti o tom, proč k němu došlo a zda by se problém mohl v budoucnu opakovat.

Nejedná se o první nehodu, která se týká technologie Cruise bez řidiče. Na začátku tohoto roku jsme psali také o tom, jak se policista pokusil zastavit robotaxi Cruise, které mu začalo ujíždět.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.