Foto: Rockstar Games

Rockstar potvrdil masivní únik informací z vývoje GTA VI

V neděli došlo k úniku informací o hře Grand Theft Auto VI. Leaker-hacker s přezdívkou teapotuberhacker se naboural do aplikace Slack, kterou studio Rockstar využívá k interní komunikaci. Právě z ní cenné informace získal. Zajímavé přitom je, že stejný hacker měl (soudě dle přezdívky) pravděpodobně na svědomí také nedávný útok na Uber.

Společnost Rockstar Games nyní pravost úniku informací potvrdila na Twitteru s tím, že hacker ukradl důvěrná data včetně prvních záběrů z vývoje dalšího titulu Grand Theft Auto. Přestože tento incident společnosti nezpůsobí žádné větší škody, Rockstar uvedl, že je nesmírně zklamaný, protože detaily budoucí hry byly takto neplánovaně prozrazeny.

Rockstar slíbil, že brzy oznámí další informace ohledně plánovaného titulu a že vývoj GTA VI bude pokračovat i nadále podle plánu. Více informací společnost nesdělila. Server Windows Central však uvedl, že mateřská společnost Take Two požádala původního provozovatele serveru GTAForums o stažení obsahu, který údajně zahrnuje plány na Bully 2 a mohl by obsahovat kód pro více titulů GTA. Původní kanál hackera na Telegramu zmizel.

Únik obsahoval 90 videí z počátku vývoje GTA VI. Videa podle všeho potvrzují první informace z července, které naznačovaly návrat do Vice City (alias Miami) a také dvojici mužského a ženského hrdiny podobnou Bonnie a Clydeovi. Zdá se, že se objeví také řada vylepšení, od dokonalejších animací až po nové způsoby loupeží.

Přestože zveřejněná videa nemusí nadělat příliš škody, problémem může být skutečnost, že hacker odcizil i zdrojový kód.

Zdroj: engadget.com