Roku vydává Roku OS 8, který „osvěží“ hardware svých přehrávačů 4K rozlišením a rychlejšími procesory

Pět mediálních přehrávačů Roku od stejnojmenné společnosti se brzy dočká softwarového i hardwarového updatu. Zařízení dostanou nový operační systém Roku OS 8, 4K rozlišení i nové procesory.

Update přichází nedlouho poté, co vyšla upgradeovaná verze Apple TV pod názvem Apple TV 4K a Amazon oznámil update své Fire TV. Mediální přehrávače se stávají stále univerzálnějšími a výkonnějšími a běžně podporují 4K rozlišení, ovládání hlasem nebo zlepšenou funkci vyhledávání. Zařízení od Roku tak nemohly zůstat stranou. Nejlevnější model bude mít nový procesor, o němž společnost tvrdí, že je o 50 % výkonnější než stávající. Dálkové ovládání bude možné ovládat hlasem a umožní mimo jiné ovládat hlasitost nebo vypínat a zapínat TV. Základní přehrávač se nabízí za cenu 50 dolarů.

Zařízení Roku Streaming Stick Plus bude díky updatu podporovat 4K rozlišení a HDR. Uživatelé ocení i čtyřnásobně větší dosah díky bezdrátovému modulu zabudovanému přímo do kabelu a ne do zařízení samého. Tato verze vyjde na 70 dolarů. Roku Express a Roku Express Plus se rovněž mohou těšit na upgrade – výrobce je osadí rychlejšími procesory a budou se prodávat za stejnou cenu.

Větší Roku Ultra nedostane žádné výrazné hardwarové vylepšení, nicméně jeho cena byla snížena ze 130 dolarů na 99 dolarů. Nejvýkonnější přehrávač bude mít každopádně podporu 4K rozlišení v 60 snímcích a modernější verzi HDR (HDR10). Dále se dočká i ethernetového portu a podpory USB či funkce Find My Remote.

Roku updatuje též svůj operační systém Roku OS. Nová verze Roku OS 8 nabídne několik užitečných zástupců k sekci videa, nicméně největší změna spočívá v tom, že integruje programy z běžného vysílání přes anténu se streamovaným obsahem. Pokud si tedy zadá uživatel ve vyhledávání např. pořad This Is Us, objeví se mu na stejné stránce výsledky jak ze streamu, tak z „živé“ TV.

Update bude k dispozici v průběhu října a na všechna zařízení se má dostat  do listopadu.

 

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.