Lustr Ellis Zdroj: Philips

Rozšíření chytré domácnosti s Philips Hue!

7.8

Kompatibilita a rozšiřitelnost

8.5/10

Spolehlivost a odezva

8.5/10

Cena

6.5/10

Plusy

  • Spolehlivost
  • Rychlá odezva v místní síti
  • Levný provoz
  • Podpora IFTTT a hlasových asistentů

Mínusy

  • Cena
  • IFTTT ne vždy reaguje správně

V minulé recenzi (odkaz na recenzi) Philips Hue jsme se zaměřili na startovací balíčky LED žárovek, Bridge neboli most jakožto mozek celé chytré domácnosti. Nyní je čas se podívat i na to, čím lze chytrou domácnost za pomoci Philips Hue rozšířit. A že toho není málo!

Philips Hue nejsou pouze LED žárovky, ale mnoho produktů od nejrůznějších ovládacích prvků, široké nabídky svítidel až po pohybové senzory. Mezi nejoblíbenější prvky bychom zařadili LED pásky, různá stropní svítidla, bodová světla, lampy nebo již probírané LED žárovky.

Prodloužit, zkrátit, nastavit, ohnout a nalepit

K jedněm z nejvyužívanějších produktů patří Philips Hue Lightstrip, které se vyrábějí ve dvou variantách, a to Philips Hue Lightstrip nebo Philips Hue Gradient Lightstrip. Lze je pořídit samostatně nebo právě jako startovací balíček, který navíc obsahuje výše zmiňovaný most.

Předností Philips Hue Lightstrip je jeho flexibilita. Pásek můžete snadno ohnout, tvarovat a přizpůsobit podle vašich potřeb. Nejvíce se hodí umístit jej na stěnu, pod nábytek nebo třeba za televizi, což zvýrazňuje atmosféru místnosti. Potěší vás více než 16 milionů barev s různými světelnými scénami, které přizpůsobíte svým aktuálním preferencím a náladě. Můžete si vytvořit romantickou atmosféru s teplými barvami nebo energetickou náladu s jasnými a sytými barvami. Instalace pásku je jednoduchá a intuitivní. Stačí jej připojit k elektrické síti a propojit s aplikací Philips Hue.

Philips Hue Gradient Lightstrip vytváří skvělou atmosféru a zlepšuje zážitek ze sledování filmů. Gradient Lightstrip umí, díky zabudované technologii Ambilight, měnit barvy a vytvářet světelné efekty automaticky podle toho, co se děje na televizní obrazovce. To znamená, že se můžete ponořit do filmových scén, sportovních zápasů nebo dokonce do videí na YouTube s ještě intenzivnějším a úchvatnějším zážitkem. Instalace Philips Hue Gradient Lightstrip je rovněž snadná a intuitivní. Stačí jej připojit ke speciálnímu HDMI sync boxu, který je součástí balení, a propojit s televizorem. Dále je nutné nastavit propojení s aplikací Philips Hue, která umožňuje ovládání osvětlení, nastavování scén a přizpůsobování efektů.

Oba dva pásky lze libovolně zkrátit. Pokud by vám naopak nestačila délka, je možné ji nastavit dalším páskem, a to až do 10 metrů délky. Pro uchycení slouží lepicí páska umístěna přímo na pásku. Klasický Philips Hue Lightstrip má využití primárně pro osvětlení místností a vytvoření příjemné atmosféry dle vašeho vkusu, naopak Gradient Lightstrip je určený pro umocnění atmosféry při sledování televize, hraní her nebo poslechu hudby.  

Philips Hue Lightstrip Philips Hue Gradient Lightstrip
Cena od 1 920 Kč od 3 421 Kč
Světelný tok 1 700 lm 1 260 lm
Minimální teplota světla 2 000 K 2 000 K
Maximální teplota světla 6 500 K 6 500 K
Vstupní napětí 230 V 230 V
Příkon 25 W 20 W
Životnost 25 000 h 25 000 h
Délka pásku 200 cm 200 cm
Délka přívodu 2,4 m 2,4 m

Vybere si každý

V nabídce naleznete i spoustu stropních světel a lamp, které se řadí do několika kategorií podle vlastností a místnosti, kam se nejlépe hodí. Vybrat si lze z desítek světel od klasických kruhových, bodových přes světla s pohybovým čidlem až po designové lustry či stojací lampy. Vlastnosti, parametry a cena světel se diametrálně liší a u mnoha světel lze vybírat i z několika velikostí S/M/L/XL.

Světla vhodná do koupelny mají stupeň krytí IP44 a ve většině případů se jedná o klasická kruhová světla, u kterých lze nastavovat teplota bílé, avšak je možné pořídit i barevná světla, a to bodová Philips Hue Xamento nebo stropní Philips Hue Xamento v několika velikostech.

Pro kuchyň a obývací pokoj je výběr rozsáhlejší, než tomu bylo u koupelny, jelikož není vyžadována vyšší certifikace krytí IP, a tak splňují certifikaci IP20. Vybírat lze z bodových a kruhových světel, velmi pěkně zpracovaných lustrů a nebo z krásných designových kousků, za které si ovšem připlatíte. Všechna světla lze po přidání do aplikace Philips Hue ovládat přes aplikaci nebo hlasového asistenta jednoduchými hlasovými příkazy. Instalace světel je jednoduchá, stejně jako v případě LED pásků byste neměli mít s instalací problém.

Philips Hue Gradient Signe je stojací lampa, u které lze vybírat ze tří barevných provedení, bílá, černá či dub. Určitě bude skvělým doplňkem vašeho interiéru, ať už se ji rozhodnete postavit kamkoli. Světelný tok činí 2 550 lm se svítivostí 2 000 – 6 500 K, vstupním napětím 230 V, příkonem 29 W a disponuje stupněm krytí IP20. Pořizovací cena začíná na 5 866 Kč. 

V tabulce níže naleznete porovnání několika stropních světel.

Xamento  Enrave S Ally Ensis
Cena  od 1 829 Kč od 2 594 Kč od 5 938 Kč od 11 057 Kč
Místnost Do koupelny, chodby, WC Do kuchyně, ložnice, obývacího pokoje, chodby, WC Do kuchyně, ložnice, obývacího pokoje, chodby, WC Do obývacího, jídelny
Typ Bodové Stropní Závěsné Závěsné
Světelný tok 350 lm 1 220 lm 3 000 lm 6 000 lm
Minimální teplota světla 2 000 K 2 200 K 2 200 K 2 000 K
Maximální teplota světla  6 500 K 6 500 K 6 500 K 6 500 K
Vstupní napětí 230 V 230 V 230 V 230 V
Příkon 5,7 W 9,6 W 39 W 78 W
Životnost 15 000 h 25 000 h 25 000 h 25 000 h
Stupeň krytí IP44 IP20 IP20 IP20

Závěr

U produktů Philips Hue je z čeho vybírat a jsou bezesporu jedním z nejvýraznějších průlomů v oblasti osvětlení v domácnostech. S jejich inovativním přístupem k osvětlení si získali značnou popularitu a uznání u spotřebitelů po celém světě a mají opravdu co nabídnout. Kvalita osvětlení u světel Philips Hue je vynikající. Nabízí širokou škálu barev a odstínů bílé, které můžete individuálně přizpůsobit. 

I když se světla Philips Hue pohybují ve vyšší cenové kategorii, jejich výkon a funkčnost rozhodně stojí za investici. Jsou skvělou volbou pro ty, kteří si přejí vytvořit prostředí s příjemným a personalizovaným osvětlením u sebe doma. Díky možnosti ovládání prostřednictvím chytrého telefonu a kompatibilitě s různými chytrými platformami nabízí světla Philips Hue velkou flexibilitu a pohodlí. Kvalita osvětlení je vynikající, světelný výstup je dostatečně silný pro většinu běžných situací a může být snadno regulován podle potřeby. I přes vyšší počáteční náklady jsou světla Philips Hue dlouhodobě spolehlivá a poskytují přidanou hodnotu pro váš domov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.