Foto: se svolením Apple

Samoobslužný diagnostický nástroj společnosti Apple se rozšiřuje do Evropy včetně České republiky

Společnost Apple rozšiřuje přístup ke svému webovému diagnostickému nástroji. Software (oficiálně nazvaný ,,Apple Diagnostics for Self Service Repair”) je nyní k dispozici ve 32 evropských zemích včetně České republiky, Velké Británie, Německa, Francie, Nizozemska a dalších. Země se tak připojují k USA, kam nástroj pro samoobslužné opravy dorazil v prosinci 2023.

Jak popisuje společnost Apple, software ,,dává uživatelům stejnou možnost jakou mají autorizovaní poskytovatelé servisních služeb Apple a další nezávislí poskytovatelé, tedy testovat produkty z hlediska optimální funkčnosti a výkonu dílů“. S tímto nástrojem jsou si uživatelé schopni vyřešit řadu problému, které mohou nastat u jejich zařízení. V současné době podporuje vlastní diagnostiku iPhone, Mac a Studio Display.

Nástroj dokáže prověřit zařízení na problémy s displejem, fotoaparátem, Face ID, integrací softwaru a zvukovým výstupem a říct, které části mohou potřebovat opravu. Jedná se o součást nedávné snahy společnosti Apple o vstřícnější přístup k samoobslužným servisům.

Jediným háčkem je, že diagnostika vyžaduje druhé zařízení Apple. Oba produkty musí mít iOS 17 nebo novější nebo macOS Sonoma 14.1 nebo novější. Beta software je vyloučen.

Po spuštění procesu na webové stránce Applu z druhého zařízení bude testované zařízení přepnuto do režimu diagnostiky a odtud může uživatel dále postupovat podle pokynů. Následně se uživatel na displeji dozví, zda je potřeba v jeho zařízení něco opravit, případně které díly by bylo vhodné vyměnit.

Zdroj: engadget.com