Foto použito se svolením společnosti Samsung

Samsung chystá prezentaci na virtuální MWC, jejím základem budou chytré hodinky

Mobilní konference MWC má svůj termín tradičně v únoru. Po loňském zrušení akce se pro letošní rok rozhodli organizátoři přesunout jej kvůli pandemii onemocnění covid-19 na červnový termín. Ten se blíží mílovými kroky a my se pomalu dozvídáme přesnější program. Na pondělí 28. června ohlásil svou prezentaci korejský gigant Samsung a jeho pozvánka naznačuje, že se můžeme těšit na novinky z různých částí jeho portfolia.

Jednou z hlavních hvězd show by se měly stát nové chytré hodinky a také jejich operační systém. Ten by měl být – podle dřívějších informací – fúzí Wear OS (Google) a operačního systému Tizen (Samsung). Většinu bude tvořit pravděpodobně druhý jmenovaný, protože je oblíbenější a nabízí širší spektrum funkcí. Společný projekt by měl být výhodný pro obě strany.

Z hlediska Samsungu se kromě přiblížení detailů operačního systému můžeme dle upoutávek těšit na náhled do budoucnosti chytrých hodinek od Samsungu. Spekuluje se například o tom, že budou vydány hodinky outdoorovějšího střihu podobné konkurenčnímu Garminu.

Další novinky, na které se během akce Samsung Galaxy MWC Virtual Evenet (jak zní celý název akce) můžeme těšit, jsou vylepšený ekosystém Samsung Galaxy a také mobilního zabezpečení. Zde není úplně jasné, co přesně bychom mohli čekat.

Pokud jde o mobilní telefony, je možné, že se dočkáme nějakých dílčích vylepšení stávajících telefonů. Opravdové novinky jako Fold 3 nebo Flip 2 si ale Samsung pravděpodobně nechává na druhou polovinu léta na svůj tradiční „Note“ termín.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.