Samsung hodlá investovat 300 mil. dolarů do autonomních technologií

Společnost Samsung vidí v samořiditelných vozech velkou příležitost a do perspektivního odvětví plánuje investovat 300 mld. dolarů přes nově zřízený fond. Chce také založit novou obchodní divizi věnující se vývoj autonomních technologií.

Jihokorejský technologický kolos vybuduje divizi na místě, kde působila společnost Harman, kterou Samsung koupil minulý rok za 8 mld. dolarů. Cílem bude vyvinout „od A až do Z“ technologickou platformu, kterou by mohly automobilky integrovat do svých aut a jež by řídila v autě prakticky vše, od infotainmentu po samořiditelné schopnosti vozu.

Oznámení společnosti přichází pouze dva týdny poté, co jí kalifornské úřady udělily povolení na provozování autonomních vozidel na zdejších silnicích. Aby se ale Samsung mohl stát na poli autonomních technologií silným hráčem, potřebuje silného partnera jako např. v případě Intelu a jeho spolupráce s automobilkami BMW, Fiat Chrysler či společností Delphi Automotive. Nemluvě o jeho nedávné akvizici izraelské společnosti Mobileye, zabývající se vývojem autonomních technologií a pokročilých systémů pro asistenci řízení (ADAS).

Jihokorejský gigant proto z nového fondu již investoval do společnosti TTTech, která pohání autonomní a automatické zabezpečovací systémy v automobilu Audi A8. Samsung s automobilkou Audi již dříve spolupracoval – dodával jí své procesory, polovodiče a další komponenty pro oblast asistence řízení.  Se společností TTTech chce Samsung spolupracovat na budování „škálovatelné architektury, která umožní vývoj plně autonomních technologií napříč různými průmyslovými obory“.

 

Zdroj: theverge.com, dailymail.co.uk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.